هشدار قاطعانه وزارت خارجه ایران به صهیونیست‌ها

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (پنجشنبه) در توئیتی در پاسخ به تهدید رژیم صهیونیستی نوشت: رژیم اسرائیل در مورد تازه‌ای از نقض فاحش قوانین بین‌المللی، حالا بی‌شرمانه ایران را به اقدام نظامی تهدید می‌کند.

وی افزود: این رفتار شرارت بار از حمایت کور غرب نشأت می‌گیرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: ما به روشنی اعلام می‌کنیم هرگونه اقدام احمقانه علیه ایران با پاسخی قاطع مواجه خواهد شد. ما را نیازمایید.

سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این نیز بروز حوادث امنیتی پی در پی برای کشتی‌ها در خلیج فارس و دریای عمان را مشکوک خواند و نسبت به هرگونه فضاسازی کاذب برای اغراض خاص سیاسی هشدار داد.

رژیم صهیونیستی و مقام‌های کشورهای غربی با بیان ادعاهای اثبات‌ نشده حمله به نفتکش مرسر استریت را به ایران نسبت داده‌اند. شورای امنیت سازمان ملل متحد هم قرار است روز جمعه در نشستی پشت درهای بسته حمله به یک کشتی تحت مدیریت رژیم صهیونیستی را مورد بررسی قرار دهد.

«زهرا ارشادی» معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت با اشاره به اظهارات تحریک آمیز اخیر مقامات رژیم صهیونیستی و تهدید به استفاده از زور، به این رژیم هشدار داد که منتظر عواقب تمام ماجراجویی‌ها و محاسبات نادرست احتمالی خود باشد.

در پی طرح اتهامات بی اساس علیه ایران طی روزهای اخیر، «محسن بهاروند» سفیر ایران در لندن نیز در نامه‌ای به دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی این اتهامات بی اساس را محکوم کرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود