اسکورت هواپیمای صهیونیستی توسط ناتو

به گزارش باطن، رسانه‌های یونانی از اسکورت یک فروند هواپیمای خطوط اسرائیل در روز جمعه ازسوی جنگنده‌های یونان ، ایتالیا و فرانسه بر فراز دریای اژه از بیم هواپیماربایی خبر دادند.

به نوشته روزنامه «کیپ گریس» یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط «ای ال» متعلق به رژیم اسرائیل روز جمعه از فرودگاه «جی اف کندی » نیویورک عازم تل آویو در فلسطین اشغالی شد. خلبان این هواپیما برفراز اسپانیا با احساس تهدید در زمینه آدم ربایی یا بمبگذاری، به مقام‌هایی هوایی اعلام خطر می‌کند.

به محض ورود این هوپیما بر فراز آتن، پایتخت یونان، چند فروند هواپیمای جنگنده «اف-16» نیروی هوایی این کشور از پایگاه‌های مختلف این هواپیما را تا ورود به حریم هوایی فلسطین اشغالی همراهی می‌کنند. هواپیمای یاد شده ساعت 10 صبح جمعه به وقت محلی به سلامتی در فرودگاه «بن گوریون» به زمین نشست.

وبگاه «گریک ریپورتر» نیز در این باره نوشت که جنگنده‌های فرانسوی نیز همراه با جت‌های یونان هواپیمای مسافربری خطوط هوایی رژیم صهیونیستی را همراهی کردند. منابع مطلع افزودند که جنگنده‌های ایتالیا قبل از رسیدن این هواپیما به حریم هوایی یونان، آنرا همراهی کردند. خطوط هوایی ای ال تاکنون هیچ واکنشی در این زمینه از خود نشان نداده است.

یونان و رژیم صهیونیستی در زمینه امور هوانوردی روابط گرمی باهم دارند و بارها جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در رزمایش‌های بین‌المللی در یونان حاضر شده‌اند.

وبگاه «تایمز اسرائیل» اخیرا نوشت که جنگنده‌های رژیم اسرائیل در یونان تمرین رویارویی شبیه سازی شده، حملات هوایی بزرگ و عملیات نجات را تمرین کردند. در سال 2017 نیز در رزمایشی در یونان جنگنده‌های اسرائیلی حضور داشتند. رژیم اسرائیل اخیرا یک مرکز آموزش هوایی را برای یونان به هدف تربیت خلبان و پرسنل هوایی راه اندازی کرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود