جوکار با اشاره به انتخابات شوراها:
افرادی که صلاحیت ندارند استعفا دهند تا آبروی آنها خدشه دار نشود

به گزارش باطن، «محمد صالح جوکار»، رئیس کمیسیون شوراها در مجلس در رابطه با ردصلاحیت‌های گسترده در انتخابات شورای شهر گفت: هنوز رد صلاحیت ها قطعی نشده است. در شرایط کنونی هیات های اجرایی و هیات های نظارت شهرستان ها نظر خود را اعلام کرده اند، هیات های نظارت شهرستان هم نظر خود را مطرح کرده اند، اعتراضاتی که به هیات نظارت استان شده در حال بررسی است و پس از آن اعتراضات در هیات نظارت مرکزی مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از این مرحله می توان قضاوت کرد که چه اتفاقی افتاده است. بدون دلیل و استعلام از مراجع ذی‌ربط کسی رد صلاحیت نشده است. باید اجازه دهیم هیات های نظارت استانی نظر خود را پیرامون اعتراضات اعلام کنند و هیات مرکزی هم رسیدگی خود را انجام دهد و تاجایی که راه داشته باشد تخفیف قائل می شوند نمی خواهیم حقی از کسی ضایع شود.

او ادامه داد: قابل قبول نیست که عده ای به صورت مبهم و کلی اعلام می کنند که ردصلاحیت زیادی در شوراها اتفاق افتاده است. باید در پرونده افراد بررسی صورت گیرد که نهادهایی ذیربط در رابطه با این اشخاص چه مواردی را مطرح کرده اند. باید طبق قانون فرایند را طی کنیم نه اینکه به فرض مثال بگوییم 80 درصد رد صلاحیت شده اند، در برخی خبرها گفته می شود که برخی روستاها و شهرها به حد نصاب نمی‌رسند این در ادوار قبل هم بوده به علت عدم استقبال مردم برای نامزد شدن، روستاها و شهرهایی وجود دارد که فاقد شورا هستند.

جوکار بیان کرد: هیچ قسمی نخورده ایم که صد در صد کاندیداها را تایید و یا رد کنیم اصلا درصد معنا ندارد. برابر قانون افراد واجد شرایط به شوراها راه پیدا می‌کنند. افرادی هم که صلاحیت ندارند از انها خواسته می شود تا انصراف دهند تا به ابروی آنها خدشه ای وارد نشود. در شوراها و تایید صلاحیت ها انچه مهم بوده اجرای قانون است نه نظر اشخاص و مسئولین.

منبع: برنا

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود