حماس و جهاد اسلامی:
شهادت فرماندهان مقاومت شدت نبرد با دشمن را بیش‌تر می‌کند

به گزارش باطن، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) تاکید کرد که رژیم صهیونیستی باید آماده پرداخت بهای سنگین بابت ترور فرماندهان مقاومت باشد.

«فوزی برهوم» سخنگوی حماس اعلام کرد : دشمن صهیونیستی وسران جنایتکار آن باید آماده پرداخت بهای ترور باسم عیسی فرمانده مجاهد تیپ غزه و تعدادی از همراهانش باشند.

او افزود: خون فرزندان ملت ما و فرماندهان مقاومت برای همه ما گرانبهاست و همه این جرایم صهیونیست در حق ملت فلسطین و فرماندهان مقاومت هرگز از اراده حماس کم نکرده و آن را از ادامه فرماندهی و مدیریت قدرتمند نبردها با دشمن بازنمی‌دارد و چیزی از عزم و اراده آنها برای پیشبرد این مسیر بازنمی‌دارد.

یک فرمانده ارشد سرایا القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی نیز گفت: شهادت باسم عیسی فرمانده عزیز کتائب القسام و همراهانش و همچنین شهادت روز گذشته سامح المملوک فرمانده سرایا القدس و همراهانش گواه آشکار این است که فرماندهان مقاومت در قلب میدان و در بین سربازانشان حضور دارند و نبرد را پیگیری و اداره می‌کنند.

او تاکید کرد: ما به نتانیاهو و فرماندهان ارتش شکست خورده او می‌گوییم که گروه‌های مقاومت برنامه‌های خود را ریخته‌اند و خود را برای اداره این نبردها حتی تا چند ماه دیگر آماده کرده‌اند و شهادت هیچ فرمانده مقاومت نبرد را متوقف نخواهد کرد، بلکه بر شدت آن هم خواهد افزود.

گردان‌های «عزالدین قسام» شاخه نظامی حماس ساعتی پیش در بیانیه‌ای از شهادت چند تن از فرماندهان خود از جمله «باسم عیسی ابو عماد» در پی حملات هوایی رژیم صهیونیستی خبر داد.

در بیانیه عزالدین قسام آمده است که ابو عماد، برادر «مروان عیسی» معاون فرمانده کل گردان‌های القسام و فرمانده تیپ «غزه» بود که صبح امروز به همراه پنج تن از فرماندهان نزدیک به «محمد ضیف» فرمانده کل گردان‌های عزالدین قسام به شهادت رسیدند.

این بیانیه می‌افزاید: «ما ابو عماد فرمانده‌ای یگانه و برادران مجاهدش را از دست دادیم. تأکید می‌کنیم که این قهرمانان در عملیات شمشیر قدس برای دفاع از راه و منش حبیبمان محمد صلی الله علیه و سلم، کشته و به مقام شهادت شرافتمند شدند.»

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرده است که شمار شهدای حمله رژیم اسرائیل به نوار غزه تاکنون (چهارشنبه) به ۵۶ نفر رسیده که در میان آنها ۱۴ تن کودک و پنج زن وجود دارند. همچنین تعداد مجروحان به ۳۳۵ نفر رسیده است.

بنا بر گزارش تلویزیون رژیم صهیونیستی، در این سه روز حدود ۱۰۰۰ موشک و راکت به سمت فلسطین اشغالی شلیک شده است و حداقل پنج صهیونیست در این حملات به هلاکت رسیده و بیش از ۱۰۰ نفر از آنها نیز مجروح شده‌اند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود