آیت‌الله رییسی: خود را رقیب فساد ناکارآمدی و اشرافی‌گری می دانم/بانیان و شرکای وضع موجود نمی توانند تغییردهنده وضع موجود باشند

آیت‌الله سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه در نشست خبری پس از ثبت نام در انتخابات گفت خود را رقیب فساد ناکارآمدی و اشرافی‌گری می دانم.

به گزارش باطن، آیت‌الله رییس در نشست خبری پس از ثبت نام در انتخابات گفت:برخی تاکید می کردند کار تحول در قوه قضاییه باید ادامه پیدا کند و امر مبارزه با فساد تداوم پیدا کند و دغدغه این را داشتند که وضعیت دستگاه قضا چه خواهد شد. این دغدغه درست است اما ما یک امر اهمی مواجه هستیم و آن مسئله قوه مجریه است. دیدن وضعیت معیشت مردم، مشکلات مردم، گرانی، بیکاری و وضعیت اقتصادی و معیشت مردم دغدغه جدی برای انسان ایجاد می کند و برخی از ناامیدی هایی که امروز در بخش هایی از جامعه خودنمایی می کند می تواند در یک دولت قوی تبدیل به امید شود و با نیروی انسانی جوان متراکم و منابع کشور درد و رنج را کاهش داد.
وی افزود: حضور بنده اجابت دعوت مردم عزیز، نخبگان و همه کسانی بود که دغدغه وضعیت کشور را دارند. اگرچه گروه های بسیاری دعوت کردند حضور بنده مستقل است و نافی حضور هیچ کس نیست. کسانی که احساس تکلیف کردند وظیفه خودشان را انجام دهند.
رییس دستگاه قضا ادامه داد: ما می خواهیم تحول را در همه مسائل اجرایی کشور پیگیری کنیم. همه کسانی که ناامیدند شرکت کنند. همه افراد با هر سلیقه سیاسی در انتخابات شرکت کنند. من خود را رقیب فساد ناکارآمدی و اشرافی گری می دانم رقیب این گروه و آن گروه نیستم. من رقیب ناکارآمدی هستم و در این میدان همچنان که از همکاری مردم دستگاه ها و حوزه ها برخوردار بودم در این حوزه نیز برخوردار خواهم شد.
وی تاکید کرد: حضور ما باید منجر به انسجام گروه های مختلف شود. باید به انسجام همه کسانی که دغدغه مردم دین و ارتقای کشور را دارند بینجامد. لذا معتقدم هیچ بن بستی برای اداره امور در کشور وجود ندارد و باید مدیریت کارآمد و جهادی در این زمینه وجود داشته باشد.

رییسی گفت:باور دارم که بانیان و شرکای وضع موجود نمی توانند تغییردهنده وضع موجود باشند. باید کسانی باشند که حقیقتا به تحول و تغییر عقیده داشته باشند. لذا از مردم می خواهم که خانه خودشان را برای بنده ستاد انتخاباتی کنند. من امکانات مالی ندارم که ستاد بزنم. هر خانه یک ستاد باشد. امیدواریم با حضور مردم بتوانیم مشکلات را حل کنیم.
وی تصریح کرد: انتظار من این بود عزیزی غیر من حضور پیدا کند چون من ماموریت سنگینی داشتم و از روز آغازین تلاش کردم قوه قضاییه را برای مردم بخشی امیدوارکننده بسازم. این همه درخواست ها که از جامعه نخبگانی و سراسر کشور رسید دارد به نحوی برای من یک مسئولیت ایجاد می کند که جای عافیت طلبی و راحت طلبی نیست و مهمتر از قوه قضاییه دستگاه اجرایی است چرا که در دستگاه اجرایی است که فساد از ریشه خشکانده می شود و اگر کارآمدی ایجاد شود ناکارآمدی نخواهیم داشت.
رییس قوه قضاییه با اشاره به اینکه دستگاه اجرایی اهم تر است، اظهار کرد: برنامه ام این بود که به این صحنه نیایم و به دوستان هم می گفتم، ولی وضعیت به نحوی پیش رفت که اگر شانه خالی کنم فرار از مسئولیت برای مردم خواهد بود.
وی درباره معاون اول و وزرای کابینه احتمالی خود گفت: معاون اول و کابینه را نیز در آینده معرفی خواهیم کرد.
آیت‌الله رییسی در پایان و در پاسخ به این پرسش که اگر به گفته شما قوه اجرایی اهم بر قضایی است آیا در صورت شکست به دستگاه قضا برمیگردید، تاکید کرد: در انجام وظیفه شکست وجود ندارد. من به شما جوان عزیز بگویم کسی که برای انجام وظیفه به میدان می آید هرگز شکست برایش معنا ندارد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود