جهاد اسلامی، یک پایگاه نظامی و چند شهرک صهیونیستی را هدف قرار داد

به گزارش باطن، «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی ظهر امروز یکشنبه اعلام کرد که چند شهر و شهرک صهیونیستی را هدف شلیک گسترده راکت قرار داده است.

طبق گزارش وبگاه «فلسطین الیوم»، سرایا القدس افزود که در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی چند شهرک‌ صهیونیستی اوسلوم، نیریم و کوزویم هدف شلیک گسترده راکت قرار گرفت.

سرایا القدس همچنین اعلام کرد که پایگاه نظامی «ناحل عوز» در مرز شرقی نوار غزه را با چند خمپاره ۱۲۰ میلی‌متری هدف قرار داده است.

شبکه المیادین نیز گزارش کرد که آژیرهای خطر در شهرک صهیونیستی «ناحل عوز» به صدا درآمده است.

شبکه المنار نیز به نقل از سرایا القدس تأکید کرد که رژیم صهیونیستی به زخمی شدن تعدادی از نظامیان خود در حمله به پایگاه ناحل عوز اذعان کرده است.

اوضاع در فلسطین اشغالی از نزدیک به یک هفته پیش تا امروز بسیار بحرانی و پرتنش است. ماجرا از آنجا تشدید شد که نظامیان صهیونیست از صبح روز (۱۰ می)، مصادف با ۲۸ ماه مبارک رمضان، با حمله به صحن‌های مختلف مسجدالاقصی، آن را به یک میدان جنگ تبدیل کردند و ضمن محاصره آن، با استفاده از بمب‌های صوتی، گاز‌‌ اشک‌آور، گلوله‌های پلاستیکی و حتی فلزی، نمازگزاران و تحصن‌کنندگان در این مکان مقدس را هدف قرار دادند.

علاوه بر آن در مناطق مختلف کرانه باختری نیز، نظامیان و شهرک‌نشنیان صهیونیست با فلسطینیانی که در اعتراض به طرح‌های رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی قدس و اقدامات تحریک‌آمیز صهیونیست‌ها از جمله اقدام برای تصاحب محله الشیخ جراح و اخراج فلسطینی‌ها از آن به خیابان آمده بودند نیز درگیر شدند.

در پاسخ به این جنایات، نیروهای مقاومت فلسطین وارد عمل شدند.اراضی اشغالی از جمله قدس، عسقلان، تل‌آویو و شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه از عصر روز تجاوز به مسجدالاقصی و پس از هشدار گروه‌های مقاومت فلسطین تا این لحظه شاهد حملات راکتی و موشکی گسترده مقاومت است. ارتش صهیونیست نیز شماری از نیروهای ذخیره خود را فراخوانده و در حال بمباران کور مناطق مسکونی نوار غزه است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود