جورج بوش:
نفوذ ایران اسرائیل را نشانه گرفته است

به گزارش باطن، «جورج دبلیو بوش»، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا روز چهارشنبه در مصاحبه با «فاکس‌نیوز» در تحلیلی درباره درگیری‌های جاری میان گروه‌های مقاومت با رژیم صهیونیستی، این اتفاقات را نتیجه «نفوذ ایران» دانسته است.

بوش در این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره این درگیری‌ها گفت: «آنچه در جریان است نفوذ ایران است که اسرائیل را نشانه گرفته است.»

بوش در ادامه نفوذ ایران را «برای صلح جهانی خطرناک» توصیف کرده است. او گفت: «فکر می‌کنم بهترین رویکرد در قبال ایران این است که درک کنیم نفوذ آنها برای صلح جهانی خطرناک است و اینکه آنها نقش زیادی در جریان‌های افراطی در لبنان، سوریه و یمن دارند و هدفشان این است که نفوذشان را گسترش دهند.»

رئیس‌جمهور اسبق آمریکا تصریح کرد: «هر گونه توافقی که حاصل می‌شود باید علاوه بر توانمندی‌های هسته‌ای نفوذ ایران در خاورمیانه را نیز مد نظر قرار دهد و همان‌طور که می‌دانید در هر توافقی لازم است خطرات ستیزه‌‌جویی‌های ایران برای متحدانمان و برای ثبات در نظر گرفته شود.»

اظهارات جورج بوش در شرایطی مطرح شده که درگیری‌های میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت ادامه دارند.

«جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه و کشتار غیرنظامیان فلسطینی را به عنوان «حق اسرائیل» برای دفاع از خودش دانسته و از آن حمایت کرده است. بایدن همچنین چند روز پیش گفته بود از نظر او حملات اسرائیل به غزه نامتناسب نیست.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده. در این مدت، ارتش رژیم صهیونیستی به‌طور مکرر نواحی مسکونی در غزه را هدف بمباران‌های کور قرار داده است.

وزارت بهداشت فلسطین گزارش داده است که طی هفت روز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون ۲۲۷ فلسطینی شهید شده‌اند که از این تعداد ۶۴ نفر کودک بوده‌اند.

اعتراضات جهانی به اقدامات رژیم صهیونیستی موجب شده شماری از نماینده‌های کنگره آمریکا به دنبال محدود کردن حملات این رژیم به غزه باشند.

پایگاه آکسیوس چند روز پیش گزارش داده بود «جو بایدن» در تماس تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» به او گفته که دیگر توان مقاومت در برابر فشارهای جهانی را ندارد. آمریکا تا کنون از صدور چند بیانیه شورای امنیت در مخالفت با اقدامات رژیم صهیونیستی جلوگیری کرده است.

دولت بایدن گفه راهکار دو دولتی تنها راهکار برای رسیدن به صلح ماندگار است. جورج بوش، با وجود این گفته چنین راهکاری در حال حاضر عملی نیست.

بوش در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: «فکر می‌کنم راهکار دو دولتی در مرحله کنونی بسیار دشوار است. همه ما باید امیدوار باشیم خشونتی وجود نداشته باشد اما فکر می‌کنیم چیزی که شاهد آن هستیم ایت که نفوذ ایران، اسرائیل را نشانه گرفته و در تلاش است ائتلاف‌های شکل‌گرفته در دولت قبلی موسوم به توافقات ابراهیم تخریب کند.»

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود