کویت:
اسرائیل مرتکب جنایت جنگی شده است

به گزارش باطن، «احمد ناصر المحمد الصباح» وزیر خارجه کویت امروز (پنج‌شنبه) گفت که موضع این کشور در خصوص حمایت از فلسطین تا دست‌یابی مردم این سرزمین به حقوق کامل و قانونی خود ثابت است.

احمد الصباح به خبرگزاری رسمی کویت گفت که فلسطینیان باید کشور مستقل خود را در مرزهای ۱۹۶۷ و به پایتختی قدس شرقی تشکیل دهند و موضوع فلسطینی از موضوعات مورد اهتمام و درجه اول سیاست خارجی کویت است.

او در ادامه با اشاره به ۱۲۰ حمله هوایی با استفاده از ۵۲ جنگنده در عرض ۲۵ دقیقه در غزه و شهادت غیرنظامیان و نابودی زیرساخت‌ها و بمباران مساجد، منازل، مدارس و مراکز خبری گفت: «این تجاوز ۱۱ روز به طول انجامید و ۲۵۴ نفر به شهادت رسیدند که ۶۶ نفرشان کودک و ۳۹ تن از آن‌ها زن و پنج تن از شهدا، معلول بودند. در این یورش بیش از هشت هزار نفر مجروح شدند. بیش از ۱۵۰۰ ساختمان مسکونی و ۵۰ مدرسه تخریب شد و ۷۵ هزار خانواده آواره شدند.»

وزیر خارجه کویت سپس گفت: «جنایت‌های شنیعی که نیروهای اشغالگر اسرائیلی مرتکب شدند، می‌تواند جنایت جنگی شمرده شود. اشغالگران به وسیله زور و ظلم و ستم و تفکر تجاوزگرانه، طی عملیات وحشیانه‌ای علیه برادران فلسطینی در قدس و غزه، دست به کشتار انسان، تخریب بناها، آتش زدن نباتات و درختان زدند و به فریاد کودکان و شیون زنان درمانده توجهی نکردند.»

درگیری گروه‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری‌ که تا بامداد روز جمعه (۳۱ اردیبهشت) در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود