بیان حقیقت کار دست وزیر خارجه فرانسه داد

به گزارش باطن، با افزایش تنش‌های دیپلماتیک بین فرانسه و ورژیم صهیونیستی، سفیر پاریس در تل‌آویو به وزارت خارجه این رژیم احضار شد.

به نوشته رسانه‌های صهیونیستی، وزارت خارجه اسرائیل امروز (پنجشنبه) برای اعتراض به اظهارات وزیر خارجه فرانسه، «اریک دانون» سفیر این کشور در فلسطین اشغالی را احضار کرد.

«گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با سفیر فرانسه، مدعی شد: «اظهارات وزیر خارجه شما غیرقابل قبول، بی‌اساس و دور از واقعیت است. اسرائیل از دوستانش انتظار دارد، که اظهارات غیرمسئولانه بیان نکنند».

اشکنازی با انتقاد از اظهارات وزارت خارجه فرانسه درباره اشغالگری رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، ادعا کرد: «اینگونه اظهارات باعث ظهور عناصر تندرو و افزایش فعالیت‌های ضد اسرائیلی می‌شود».

«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه روز گذشته در گفت‌و‌گویی تلویزیونی گفته بود: «اولین بار است که در آنجا چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد که این نشان می‌دهد در صورت [اجرای] راه‌حل دیگری غیر از راهکار دولتی زمینه برای جداسازی نژادی به مدت طولانی فراهم خواهم شد».

لودریان همچنین هشدار داد اگر اشغال اراضی خصوصی فلسطینیان در کرانه باختری ادامه داد، اسرائیل به یک رژیم آپارتاید تبدیل می‌شود.

شامگاه چهارشنبه نیز «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با حمله لفظی به لودریان، گفت: «ما درس‌های اخلاقی فرانسه را تحمل نخواهیم کرد. من به‌شدت به سخنان رئیس دیپلماسی فرانسه اعتراض دارم که گفت اسرائیل ریسک [تبدیل شدن] به یک دولت جداسازی نژادی را می‌کند».

در پی تجاوزهای ساکنان و پلیس رژیم صهیونیستی در شهر قدس اشغالی به ویژه در مسجد الاقصی و محله «الشیخ جراح»، از سیزدهم آوریل، موج جدیدی از درگیری‌ها میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها آغاز شده است.

این درگیری‌ها پس از هشدار گروه‌های مقاومت به جنگی دوازده روزه کشیده شد؛ جنگی که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با میانجیگری کشور مصر آتش‌بس در آن را پذیرفت.

پس از اعلام آتش‌بس تل‌آویو، گروه‌های مقاومت فلسطینی تأکید کردند که تا زمان پایبندی رژیم صهیونیستی به آتش‌بس، به آن متعهد خواهند بود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود