تحریم‌های اروپایی سوریه یک سال تمدید شد

به گزارش باطن، شورای اروپا تحریم‌ها علیه دولت سوریه را به بهانه نقض حقوق بشر در این کشور، به مدت یک سال تمدید کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شورای اروپا، تحریم‌های اعمال شده علیه سوریه شامل ۲۸۳ فرد و هفتاد نهاد را تا یکم ژوئن سال ۲۰۲۲ تمدید شدند.

در بیانیه شورای اروپا آمده است این تحریم‌ها که از سال ۲۰۱۱ وضع شده‌اند، شرکت‌های تجاری مرتبط با دولت، واردات نفت، سرمایه‌گذاری و توقیف اموال بانک مرکزی سوریه در کشورهای اروپایی را شامل می‌شود.

تمدید این تحریم‌ها در حالی صورت می‌گیرد که انتخابات ریاست جمهوری سوریه روز گذشته (چهارشنبه) در سراسر این کشور برگزار شد و بر خلاف گمانه‌زنی‌های مسموم برخی رسانه‌های غربی، مشارکت گسترده مردمی در این انتخابات ضربه جدیدی به جبهه دشمنان این کشور وارد ساخت.

انتشار تصاویر سیل گسترده جمعیت در پای صندوق‌های رأی نشان داد که مردم سوریه به روند سیاسی در کشورشان ایمان و همچنان بر ضرورت تعیین سرنوشت به دست خودشان تاکید دارند.

«فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در همین خصوص گفت، سوری‌ها در داخل و خارج سوریه به جهان تأکید کردند که تنها خودشان، درباره حال و آینده‌شان تصمیم می‌گیرند و حرف خود را از طریق صندوق‌های رأی می‌زنند.

المقداد گفت: «بیانیه‌هایی که چند کشور غربی درباره انتخابات در سوریه صادر کرده‌اند نشان می‌دهد آنها در جهان امروز زندگی نمی‌کنند و از واقعیت فاصله دارند. فقط سوری‌ها هستند که می‌‌توانند نظر خود را درباره انتخابات بیان کنند».

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود