پخش فوتبال و مناظره‌ها همزمان خواهد بود؟/ بررسی ۶ گزینه برای اجرا

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما درباره زمان پخش مناظره‌ها و رقابت‌های فوتبال جام جهانی بیان کرد که تلاش می‌شود ساعت پخش این دو با هم تلاقی نداشته باشد.

به گزارش باطن به نقل از خبرگزاری مهر، چهارشنبه شب پنجم خرداد ماه صداوسیما طی مراسمی و به شکل قرعه برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری انتخابات ۱۴۰۰ را تعیین کرد که در همین شب موعد سه مناظره انتخاباتی هم مشخص شد.

برنامه‌های مناظره همیشه از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون بوده است و مخاطب بسیاری را درگیر خود کرده است این بار هم مهم‌تر از هر خبری زمان پخش مناظره‌ها بود که سه تاریخ ۱۷، ۲۱ و ۲۵ خرداد به مناظره‌های نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری اختصاص یافت.
با این حال یک نکته مهم نسبت به این برنامه‌ها این بود که این مناظره‌ها درست همزمان شده است با مهمترین بازی‌های تیم ملی ایران در رقابت‌های جام جهانی که می‌تواند تلاقی این دو برنامه موجب بهم ریختن برخی از برنامه‌ریزی ها شود.

در همین راستا با محمدرضا چپریان دبیر ستاد انتخابات صداوسیما گفتگو کردیم تا کم و کیف برنامه‌های مناظره سازمان را جویا شویم.

برنامه‌ریزی برای تلاقی نداشتن مناظره‌ها با رقابت‌های فوتبال

چپریان درباره همزمانی پخش مناظره‌ها در روزهای مسابقه تیم ملی بیان کرد: ساعت پخش مناظره‌ها هنوز تعیین نشده است که قبل از رقابت‌ها باشد یا پس از آن و الان قطعی نمی‌توان اظهار نظر کرد با این حال این ملاحظه از قبل هم وجود داشت.

وی درباره امکان پخش مناظره‌ها در روزهایی دیگر ادامه داد: تصمیم قطعی این است که به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که با فوتبال‌های مهم و مورد علاقه مردم هیچ تلاقی‌ای نداشته باشد و اگر این تلاقی را نداشته باشد دیگر فرقی ندارد چه روزی پخش شود.

رایزنی درباره انتخاب مجری مناظره‌ها ادامه دارد

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما درباره انتخاب مجری مناظره‌ها نیز عنوان کرد: برنامه‌ریزی همه ساله همین بوده است که از مجریان خوب و خبره مثل دوره‌های گذشته استفاده کنیم. دوره گذشته هم جناب مرتضی حیدری مجری خوب و خبره‌ای بود و به خوبی مناظره‌ها را اداره کرد. امسال هم تلاش می‌شود مثل دوره‌های گذشته از مجریان حرفه‌ای و بااخلاق رسانه ملی استفاده شود.

وی درباره اینکه مجری این دوره از مناظره‌ها مشخص شده است یا خیر؟ عنوان کرد: هنوز مشخص نشده است و در حال بررسی هستیم.

چپریان درباره گزینه‌های مورد بررسی نیز توضیح داد: حدود ۵ یا ۶ گزینه در حال بررسی هستند که وقتی هر یک از آنها در ستاد انتخابات صداوسیما مصوب شد نام وی اعلام خواهد شد.

مجری خانم در میان گزینه‌ها

وی درباره اینکه چقدر امکان دارد یک خانم در میان گزینه‌ها باشد نیز گفت: در میان گزینه‌ها از مجریان خانم هم هستند و تصمیم‌گیری با ستاد انتخابات سازمان است. برای ما خانم و آقا فرقی ندارد، در حال حاضر هم برنامه‌های بسیاری در این زمینه در سازمان صداوسیما در شبکه جام جم و شبکه‌های مختلف وجود دارد که مجریان خانم آنها را اجرا می‌کنند. خانم و آقا برای ما فرقی ندارد و این مهم است که مجری توانمندی باشد که بتواند به خوبی مناظره را اداره کند.

گزینه‌هایی با اجرای خبری و غیرخبری

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما درباره اینکه گزینه‌های احتمالی صرفاً در بخش خبری کار کرده‌اند یا خیر گفت: افرادی با همه نوع تخصص خبری و غیرخبری در حال بررسی هستند که از میان آنها یک نفر انتخاب می‌شود.

وی در پایان درباره زمان معین شدن مجری مناظره‌ها تصریح کرد: در حال بررسی هستیم اما چون اولین مناظره ۱۷ خرداد است کمی تصمیم‌گیری در این باره زود است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود