پیام تبریک مقتدی الصدر به اسد

به گزارش باطن، مقتدی الصدر رهبر جریان صدر پیروزی «بشار اسد» در انتخابات ریاست جمهوری سوریه را تبریک گفت.

الصدر در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: پس از درد و مصیبتی طولانی که خون ملت صبور سوریه قربانی آن شد و به دنبال اینکه حق در میان مخالفان مسالمت‌جو و مخالفان تروریست بین المللی تضییع شد؛ حالا پرتوهای دموکراسی در سوریه در حال پاک کردن غبار جنگ‌ها هستند تا بار دیگر از طریق صندوق‌های رای و به دور از خشونت و جنگ راه خود را باز کند، صندوق‌هایی که یک پیروزی را به ارمغان آورد که برخی به آن متقاعد و برخی مخالف آن بودند.

وی افزود: ما همانطور که بر امنیت و عزت مردم سوریه تاکید می‌کنیم از کسی که وی را به عنوان رئیس جمهور خود پذیرفته‌اند، راضی هستیم تا اعتبار و اقتدار سوریه را به دور از منافع حزبی و جناحی به آن بازگرداند؛ به طوری که علوی‌ها، کُردها، سنی‌ها و سایر فرقه‌ها با هم زندگی کنند تا بدون دخالت‌های خارجی کشور خود را بسازند.

رهبر جریان صدر گفت: بنابراین پیام ما به برادر بشار اسد این است که اولویت‌های خود را خدمت به ملت و کرامت آن قرار دهد، بدون اینکه بین فرقه‌های آن تبعیض قائل شود؛ زیرا همه آنها سربازان مقابله با تروریسم هستند، حتی اگر به گونه‌ای معارض تلقی شوند، زیرا او(بشار اسد) پدر همه است.

الصدر ادامه داد: از درگاه خداوند متعال می‌خواهیم که امنیت و سلامت را به سوریه عزیز بدهد تا ما عراقی‌ها با آن در کنار یکدیگر با صلح و برادری زندگی کنیم در شرایطی که مرزهایمان ایمن است و تروریسم و هیچ متجاوز دیگری در هر لباسی نتواند به آن نفوذ کند.

رهبر جریان صدر با تاکید بر اینکه در سوریه هر کسی در جایگاه ریاست جمهوری باشد باز این کشور عزت و کرامت خود را از عزت و کرامت ملت خود وام گرفته است، گفت: همه عزت از آن خداوند است و دعا می‌کنیم که تروریسم، دیکتاتوری و استعمار سرنگون شود.خدای را سپاس که صدای ملت بالا رفت و آتش خشونت خاموش شد.

رئیس پارلمان سوریه،‌ بامداد جمعه (دیروز – ۲۸ می)، اعلام کرد که بشار اسد با بیش از ۹۵ درصد آرا، در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شده است و ۱۴ میلیون و ۲۳۹ هزار شهروند سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت کردند.

وی در ادامه گفت که بشار حافظ الاسد توانست ۱۳ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۳۶۰ رای به دست بیاورد که معادل ۹۵.۱ درصد از آرای اخذ شده بود.

با اعلام پیروزی قاطع بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه، مردم این کشور در شهرهای مختلف به خیابان‌ها سرازیر شدند و به جشن و پایکوبی پرداختند. اما پنج‌شنبه در آستانه اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوریه، اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه دولت این کشور را تا یک سال دیگر تمدید کرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود