حماس:
روز‌های آینده مذاکرات جدی برای متحد کردن موضع فلسطینیان آغاز می‌شود

به گزارش باطن، «یحیی السنوار» رئیس جنبش حماس در غزه روز دوشنبه گفت که روز‌های آینده شاهد گفتگو‌های جدی در قاهره برای متحد کردن موضع فلسطینیان هستیم.

وی در ادامه به موضوع مبادله اسیران با رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: «پرونده مبادله اسرا در دوره‌های گذشته شاهد تحرکاتی بوده، اما به دلیل وضعیتی که رژیم اشغالگر در آن قرار دارد متوقف شده و ما آماده مذاکرات فوری هستیم».

رئیس جنبش حماس در غزه گفت: «مقاومت، خود را بر دشمن تحمیل کرد و توافقی برای آزادی اسیران وجود خواهد داشت».

السنوار گفت: «طی روز‌های آینده، دعوت‌هایی برای دیدار‌های جدی و عمیق میان فلسطینیان در قاهره انجام خواهد شد که هدف آن سامان‌دهی مواضع بوده تا مقاومت مسلحانه و سازمان‌های تشکیلات خودگردان فلسطین و اقدامات مسالمت‌آمیز، در مسیر آزادسازی و بازگشت آوارگان به پا خیزند».

رئیس جنبش حماس در غزه ابراز اطمینان کرد که فلسطینیان قادر به ایفای حقوقشان خواهند بود.

رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در غزه روز گذشته نیز در مصاحبه‌ای گفته بود این گروه مقاومت از همان ساعات ابتدایی آغاز جنگ غزه، آماده آتش‌بس بود.

او به وبسایت خبری VICE News گفت: «ما از همان ساعات ابتدایی آغاز جنگ آماده آتش‌بس بودیم و در روز‌های اول و دوم سوم جنگ این موضوع را به میانجی‌گران گفتیم و به برادران مصری و قطری و نمایندگان سازمان ملل پیام دادیم که آماده توقف فوری و بدون شرط درگیری‌ها هستیم.»

یحیی السنوار افزود: «فقط خواستیم که این پیام را به رژیم اشغالگر برسانیم که هرگز قبول نمی‌کنیم که مسجدالاقصی و عزیزان ما در شیخ جراح تنها بمانند و رژیم به سیاست ضد قانونی خود در قدس و کرانه باختری، شهرک‌سازی و مصادره اراضی فلسطینی‌ها، محاصره غزه و اقدامات نژادپرستانه علیه فلسطینی‌های اراضی اشغالی ۱۹۴۸ ادامه بدهد.»

او تأکید کرد: «گزینه جنگ علیه اسرائیل و اقدامات تبعیض‌آمیزش علیه فلسطینی‌ها هنوز پابرجاست، اما فلسطینی‌ها به دنبال جنگ نیستند چرا که جنگ هزینه‌های سنگینی دارد، اما این جنگ تا ابد ادامه خواهد داشت، چرا که اسرائیل زمین‌های ما را اشغال و مردممان را آواره کرده و همچنان دست به کشتار می‌زند.»

یحیی السنوار سپس گفت که ارتش صهیونیستی تجهیزات جنگی گسترده‌ای دارد که و دست به قتل کودکان و زنان فلسطینی می‌زند، در حالی که گروه‌های مقاومت از سلاح‌های ساده‌ای برخوردارند و مجبورند که از خود دفاع کنند و اگر بتوانند به موشک‌های دقیقی دست یابند، فقط مراکز نظامی رژیم صهیونیستی را هدف قرار خواهند داد.

درگیری رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری که تا بامداد روز جمعه دو هفته پیش در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

شامگاه روز پنجشنبه، پس از گزارش برخی منابع خبری درباره احتمال آتش‌بس، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی رسما با توقف درگیری‌ها و آتش‌بس با میانجیگری مصر موافقت کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین نیز ساعتی بعد در بیانیه‌هایی جداگانه تأکید کردند که تا زمان پایبندی تل‌آویو به آتش‌بس به آن متعهد خواهند بود.

همچنین وزارت بهداشت غزه شامگاه جمعه گذشته خبر داد که شمار شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه به ۲۴۸ نفر رسیده است.

از این تعداد ۶۶ نفر کودک و ۳۹ نفر نیز زن بوده‌اند و شمار مجروحان این جنگ نیز به حدود ۲ هزار نفر رسیده است.

با اعلام آتش‌بس در حالی که تمامی رسانه‌های صهیونیستی به شکست تل‌آویو در این ماجراجویی جدید علیه مقاومت فلسطین و هزینه‌های هنگفت رژیم صهیونیستی در این مدت اذعان کردند، مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری از جمله شهر قدس به خیابان‌ها آمدند و پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود