تجمع به یاد خانواده مسلمان کشته‌شده در کانادا

به گزارش گروه باطن، هزاران نفر در شهر «لندن» در استان «انتاریو» کانادا که به تازگی صحنه قتل تروریستی چهار عضو یک خانواده مسلمان بود، تجمع کرده‌اند.

شبکه خبری الجزیره نوشته شرکت‌کنندگان در این تجمع تأکید کرده‌اند که «تسلیم ترس» نخواهند شد.

وبگاه «سی‌بی‌سی» کانادا بامداد سه‌شنبه گزارش داد این خانواده هنگام عبور از خیابانی در شهر «لندن» واقع در استان انتاریو هدف حمله قرار گرفته‌اند. ضارب با کامیون به این خانواده حمله کرده، چهار نفر از آنها را کشته و از محل حادثه متواری شده است.

«استیو ویلیامز»، رئیس پلیس لندن عصر دوشنبه گفته مسئولان معتقدند «این حادثه، اقدامی عامدانه» بوده و علت حمله به قربانیان، مذهب آنها بوده است.

۳ فرد بزرگسال و یک نوجوان در این حمله کشته شده‌اند. یک کودک ۹ ساله هم به دلیل جراحات جدی در بیمارستانی در لندن بستری است.

«ناتانیل ولمان» که گفته می‌شود ۲۰ سال سن دارد عامل این حمله معرفی شده است. او عصر دوشنبه به چهار فقره قتل درجه یک و یک فقره تلاش برای قتل متهم شد.

پایگاه «لندن فری‌پرس» این حمله را یکی از مورد خشونت‌های جاری علیه مسلمان‌ها در کانادا توصیف کرده و نوشته «شورای ملی مسلمانان کانادا» بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ موفق شده بیش از ۳۰۰ حمله منجر به جراحت علیه مسلمان‌ها را که بیش از ۳۰ مورد آنها با خشونت‌های شدید فیزیکی همراه بوده شناسایی کند.

یک مقام دیگر پلیس گفت: «شواهد موجود حاکی است که این اقدام، اقدامی از پیش‌طراحی شده بوده است.»

شهردار لندن گفت: «این، یک قتل عام بود که علیه مسلمان‌ها-و ساکنان لندن- انجام شد و ریشه‌‌های آن را باید در نفرتی که قابل بازگو کردن نیست جست.»

وی همچنین درباره قربانیان این حادثه گفت: «آنها آدم‌های بی‌گناهی بودند که تنها به این دلیل که مسلمان بودند کشته شدند.»

شهردار لندن علاوه بر این اضافه کرد: «ما با عشق و عدالت‌جویی در کنار هم علیه نفرت خواهیم ایستاد. علیه اسلام‌هراسی و علیه ترور براساس مذهب خواهیم ایستاد. نفرت هیچگاه بر نور عشق غلبه نخواهد کرد.»

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود