سعد الحریری:
مهمترین چیز برای لبنان منافع ملی است

به گزارش باطن، سعد الحریری نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان ظهر امروز در جلسه شورای عالی شرعی لبنان در دارالفتوی این کشور شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، در این دیدار که شیخ عبداللطیف دریان مفتی لبنان نیز حضور داشت، آخرین تحولات سیاسی، اوضاع عمومی کشور و به ویژه پرونده تشکیل دولت بررسی شد.

سعدالحریری پس از پایان جلسه، گفت: به دارالفتوی آمدم و با شرکت در جلسه شورای عالی شرعی، اتفاقاتی که طی هفت ماه گذشته برمن گذشت را برای جناب مفتی و دیگران تشریح کردم.

نخست وزیر مکلف لبنان افزود: در این جلسه گفتگوهای سازنده و مهمی انجام شد. کشور شاهد وخامت سیاسی و اقتصادی روزافزون است؛ ‌این مشکلات هم برای من و هم برای جناب مفتی اهمیت دارد.

او تصریح کرد: آنچه برای ما مهم است، منافع ملی و حل مشکلات کشور است. این مهمترین موضوعی بود که در جلسه بررسی شد و ان شاء الله تمام تلاش خود را برای اینکار خواهیم کرد.

سعد الحریری همچنین امروز، با نخست وزیران سابق لبنان اعم از نجیب میقاتی، فؤاد سنیوره و تمام سلام دیدار کرد.

در این دیدار، تحولات سیاسی، اوضاع عمومی کشور و روند تشکیل کابینه جدید مورد بررسی قرار گرفت.

میشل عون رئیس جمهور لبنان چند ماه پیش سعدالحریری را به عنوان نخست وزیر مکلف برای تشکیل کابینه لبنان تعیین کرد، اما الحریری علی رغم جلسات متعددی که با گروه های مختلف سیاسی داشته، هنوز موفق به انجام این مهم نشده است و مشکلات سیاسی و اقتصادی لبنان روز به روز در حال افزایش و پیچیده تر شدن است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود