حل مسائل با مدیریت جهادی، توسعه ورزش همگانی و احقاق حقوق از دست رفته کارکنان شهرداری
محمد آخوندی: در حق کارکنان شهرداری اجحاف شده و باید جبران شود/ شهرداری‌ باید توسعه ورزش همگانی را از وظایف اصلی خود قرار دهد

باطن: نامزد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در ششمین دوره انتخابات شورای شهر با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب و لزوم ورود نیروهای جوان و با انگیزه جهادی به عرصه‌های مدیریت شهری تهران، توسعه ورزش همگانی و احقاق حقوق از دست رفته کارکنان شهرداری تهران را از برنامه اصلی خود پس از ورود به شورای شهر تهران معرفی کرد.
دکتر محمد آخوندی، نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران و عضو فهرست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفتگو با پایگاه خبری باطن و در توضیح انگیزه اصلی خود از نامزدی برای شورای شهر تهران، اظهار کرد: یکی از محورهای اصلی بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، حضور جوانان در عرصه‌های مدیریتی کشور بود و به همین دلیل فکر می‌کنم که موقعیت برای وارد شدن جوانان نسل دوم و سوم انقلاب در عرصه‌های مدیریتی کشور فراهم شده است.
وی افزود: در همین راستا با توصیه‌های دوستان و مشورت‌هایی که شد سرانجام تصمیم گرفتیم تا تجربیاتی که در سال‌های گذشته اندوخته بودیم را در عرصه مدیریت شهری مورد استفاده قرار دهیم.
سخنگوی اسبق سازمان تربیت بدنی با تاکید بر اینکه همه مشکلات کشور از جمله مشکلات شهر بزرگی مانند تهران با مدیریت جهادی قابل حل است، تصریح کرد: مفهوم مدیریت جهادی نیز چیز جز کار و تلاش فداکارانه با نیت خدایی و مبتنی بر علم و دانش و درایت نیست.
وی ادامه داد: کار جهادی یعنی از مردم طلبکار نباشیم. کار جهادی یعنی بدون توجه به منافع شخص و گروهی، برای مردم کار کنیم و اگر این روش کار در مدیریت شهری به صورت عملی نهادینه شود و همه بخش‌های مدیریت در این حوزه تلاش کنند، می‌توان مشکلات شهر حل کرد.
مدیرکل اسبق امور بین‌الملل روابط عمومی سازمان تربیت بدنی اظهار کرد: سوابق موجود در کشور نشان داده است که هر جا این روحیه جهادی وجود داشته و جوانان با نیت پاک وارد شده‌اند، در حل مشکلات موفق بوده‌اند و ما نیز با همین انگیزه وارد این عرصه شدیم.
این نامزد شورای شهر تهران در ادامه به برنامه‌های حوزه تخصصی خود، یعنی ورزش و ورزش همگانی پرداخت و با اشاره مطالبه و تاکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت توجه به ورزش همگانی، گفت: ورزش در حوزه شهری با سلامت جامعه ارتباط مستقیم دارد و به ویژه سلامتی بانوان و کودکان نیز در گرو فعالیت‌ ورزشی هدفمند است. از سوی دیگر ورزش در حوزه دولتی یا همان وزارت ورزش و جوانان و ادارات ورزش و جوانان در استان‌ها به دلایل گوناگون توان گسترش و توجه مناسب به حوزه ورزش همگانی را ندارند و به همین دلیل شهرداری‌ها باید توسعه ورزش همگانی را با هدف ارتقاء سلامتی و افزایش شور و نشاط و تفریح در شهر یکی از وظایف اصلی خود قرار دهند.
وی افزود: اگرچه کارهای خوبی در این زمینه در سال‌های گذشت انجام گرفته است، اما ما می‌توانیم با یک برنامه‌ریزی جدید فرایندی را تعریف کنیم که بتوان همه خانواده‌هارو درگیر ورزش و به ویژه ورزش همگانی کرد.
دکتر آخوندی با اشاره به برنامه‌های خود در حوزه ورزش، تصریح کرد: با توجه به اینکه شهر تهران جمعیت بالایی دارد و قهرمانان بسیاری را در عرصه ورزش تربیت کرده و از این جهت حتی با یک کشور برابری می‌کند، ما برنامه‌هایی داریم که علاوه بر ورزش همگانی به ورزش حرفه‌ای نیز وارد شویم و حتی بتوانیم در حوزه ورزش اشتغال نیز ایجاد کنیم و از جوانان فارغ‌التحصیل در رشته‌های ورزشی نهایت استفاده را داشته باشیم.
وی ادامه داد: بر این باور هستیم که پتانسیل‌های خوبی برای ورزش در شهر تهران فراهم است که اگر به لطف پروردگار، مردم عزیز تهران ما را شایسته اعتماد خود دانستند، می‌توانیم آنها را به فعلیت برسانیم و هم در ورزش همگانی و قهرمانی و هم در حوزه اشتغال جوانان مختصص در امر ورزش با اجرای برنامه‌هایی که جزئیات آن را به اطلاع مردم عزیز خواهیم رساند، وضعیت را بهبود خواهیم بخشید.
نامزد برگزیده شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای شورای شهر تهران در تشریح بخش دیگری از برنامه‌های خود به وضعیت کارکنان و شاغلان در مجموعه شهرداری تهران پرداخت و گفت: کارکنان خدوم شهرداری در تهران بزرگ، واقعا حق بزرگی بر گردن همه ما شهروندان در سراسر تهران دارند و متاسفانه به نظر می‌رسد که در ۴ سال گذشته در حق این عزیزان و خانواده‌های آنها اجحاف شده است.
وی در پایان افزود: باید تغییراتی صورت بگیرد که تا مشکلات مختلف کارکنان زحمتکش شهرداری از جمله مشکلات آنها در حوزه معیشتی برطرف شود و این خادمان مردم تهران به حق خود برسند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود