قالیباف: حرف‌هایی نزنیم که باعث تخریب و تضعیف مجلس شود

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب به ما تذکر دادند باید مراقب باشیم حرف‌هایی نزنیم که باعث بهانه برای تخریب و تضعیف مجلس شود.

به گزارش باطن به نقل از خبرگزاری فارس، در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، مهرداد ویس‌کرمی نماینده مردم خرم‌آباد در تذکری خطاب به رئیس مجلس گفت: شما در پیشنهادات قبلی این طرح گفتید که صحبت‌های نمایندگان مشروح مذاکرات ثبت می‌شود، در حالی که متأسفانه برخی موارد انجام شده که به حیثیت مجلس و اعتماد نمایندگان به هیأت رئیسه آسیب می‌زند.

وی افزود: مواردی اتفاق افتاده که در بودجه ویرایش‌هایی صورت گرفته که حتی صورت مسئله عوض شده، در حالی که در صحن مجلس تصویب نشده است و هیأت رئیسه هم هیچ توضیحی نداده است؛ نمونه این موضوع در مورد ضوابط کشت برنج است که در صحن مجلس یک چیز تصویب شد و در متن قانون چیز دیگری ثبت شد. بنابراین صرف اینکه اظهارات در مشروح مذاکرات ثبت می‌شود کفایت نمی‌کند.

محمدباقر قالیباف رئیس‌ مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده به متن مذاکرات مجلس در سال جاری اشاره کرد و گفت: در متن مذاکرات قید شده است که کشت برنج در مناطق مختلف کشور در چارچوب سیاست‌های کلی و با هماهنگی دستگاه‌های ملی و با تشخیص شورای آب استان تعیین می‌شود؛ در قانون بودجه هم آمده است که در سال 1400 کشت برنج در مناطق مختلف کشور در چارچوب سیاست‌های کلی نظام و با هماهنگی دستگاه‌های ملی به تشخیص کارگروه سازگاری با کم‌آبی استان انجام می‌شود و این نیز عین متن مذاکرات است.

رئیس مجلس تأکید کرد: متأسفم که در پشت تریبون مجلس مدعی می‌شویم که در صحن یک چیز تصویب می‌شود و در متن قانون چیز دیگری می‌آید. طرح این مطالب ظلم به مجلس است و من وظیفه دارم که از مجلس دفاع کنم و بگویم که چنین چیزی وجود ندارد.

قالیباف گفت: درخواست من این است که حتما دوستان رعایت کنند؛ رهبر معظم انقلاب هم اخیرا تذکر دادند که موضوعاتی را بیان نکنیم که به دست دیگران برای تخریب و تضعیف مجلس بهانه بدهد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود