روسیه اتهام‌زنی سایبری از سوی انگلیس و آمریکا را رد کرد

سفارت روسیه در واشنگتن روز جمعه ادعای آژانس‌های امنیتی انگلیس و آمریکا علیه این کشور را رد کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این سفارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد امیدوار است آمریکایی‌ها از طرح ادعاهای بی‌اساس دست برداشته و در عوض بر روی همکاری با روسیه برای مبارزه با جرائم سایبری تمرکز کنند.

در این بیانیه آمده است: «ما به طور قاطع دخیل بودن هرگونه ساختار دولتی روسیه در حملات علیه تأسیسات دولتی و خصوصی ایالات متحده و دیگر کشورها را تکذیب می‌کنیم».

سفارت روسیه در واشنگتن می‌افزاید، اکنون زمان آن رسیده که آمریکایی‌ها نظمی به خانه خود بدهند و در واقع «حملات پیوسته» علیه زیرساخت‌های حیاتی روسیه هستند که از آمریکا سرچشمه می‌گیرند.

روز گذشته (پنجشنبه) چند نهاد امنیتی از جمله آژانس امنیت ملی ، وزارت امنیت داخلی و دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) به همراه مرکز امنیت ملی سایبری انگلیس مدعی شدند جاسوسانی از ارتش روسیه، به ایمیل‌های حزب دموکرات آمریکا رخنه کرده و تلاش کرده‌اند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ این کشور مداخله کنند.

این آژانس‌های امنیتی همچنین مدعی شدند، جاسوسان روسی از طریق وی‌پی‌اِن ها، صدها حمله علیه اهداف دولتی و خصوصی آمریکا انجام داده‌اند.

آمریکا ظرف چند ماه اخیر و بعد از قرار گرفتن در معرض حملات سنگین سایبری، انگشت اتهام را به سوی روسیه نشانه رفته اما مسکو بارها این اتهام را رد کرده است.

آمریکا، روسیه و ۲۳ کشور دیگر هفته گذشته توافق درباره حملات سایبری را تجدید کردند. بر اساس این توافق، طرف‌ها نباید در شرایط صلح به زیرساخت‌های حیاتی یکدیگر حمله سایبری کرده و از پناه‌دادن به مجرمان سایبری و هکرها نیز خودداری کنند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود