فرانسه در آستانه فاز چهارم کرونا

دولت فرانسه به شهروندان خود هشدار داده است که سویه خطرناک دلتای کرونا توانایی خراب کردن تعطیلات تابستان را دارد و از مردم خواست که با واکسینه شدن مانع از اعمال محدودیت‌های آتی شوند.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» «گابریل آتال» سخنگوی دولت فرانسه روز چهارشنبه در یک نشست مطبوعاتی هشدار داد که به دلیل جهش سویه کروتای دلتا، این کشور در معرض خطر موج چهارم کرونا بسیار قابل انتقال قرار گرفته است.

آتال با اشاره افزایش شمار مبتلایان به کرونا در ۱۱ کلان شهر از جمله در اطراف منطقه «ایل دو فرانس» در پاریس، که در هفته گذشته دو برابر شده، نسبت به این مسئله ابراز نگرانی شدید کرد.

وی گفت: «ما در حال مشاهده هرچه بیشتر علائم هشداری هستیم و ممکن است روند مشابهی را در برخی کشورهای همسایه شاهده باشیم.»

آتال با استناد به داده‌های دولت اظهار داشت که نوع دلتا در سراسر کشور در حال گسترش است و میزان عفونت‌ها از 10 درصد در سه هفته قبل به 40٪ رسیده است.

وی از مردم سراسر فرانسه خواست تا واکسیناسیون کرونا را برای افزایش محافظت برابر این ویروس و هرگونه سویه جدیدی که بوجود می‌آید جدی گرفته تا مانع اعمال محدودیت‌ها در طول تابستان شوند.

فرانسه برای افزایش پوشش واکسیناسیون خود قانونی را پیشنهاد کرده است که واکسن کرونا را برای کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی اجباری می‌کند، زیرا میزان واکسیناسیون این گروه از کل جمعیت عقب افتاده است. «اولیویه وران» وزیر بهداشت فرانسه از کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی این بخش خواسته بخاطر نزدیکی با افراد آسیب پذیر در وکسینه شدن گام بردارند.

این سخنان قبل از جلسه وزرای فرانسه در دوشنبه آتی بیان شد، که قرار است در مورد واکنش‌های فرانسه به شیوع کرونای دلتا و چگونگی جلوگیری از غلبه بر موج چهارم بحث شود.

رئیس سازمان جهانی بهداشت نیز در یک نشست در ژنو مقر این نهاد بین‌المللی، وضعیت کنونی همه گیری ویروس کرونا در جهان را «بسیار خطرناک» توصیف کرد.

«دروس آدهانوم» در این نشست گفت: «اگرچه ما در کنترل همه‌گیری (ویروس کرونا در جهان) پیشرفت داریم اما (وضعیت همه‌گیری) همچنان در یک مرحله بسیار خطرناک است.»

به گفته مدیر این نهاد بین‌المللی، در شرایط جاری «تنها راه برای خارج شدن (از این وضعیت) حمایت کردن از کشورها در توزیع عادلانه PPE (تجهیزات محافظت شخصی)، تست‌های (ابتلا به کرونا)، درمان‌ها و واکسن‌ها است.»

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود