حرکت داعش در غرب الانبار فلج شد

یک فرمانده عملیات الحشد الشعبی در الانبار جزئیات مهمی از عملیات امنیتی نیروهای این سازمان در غرب استان الانبار منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، قاسم مصلح در بیانیه ای گفت: الحشد الشعبی امروز بر اساس اطلاعاتی دقیق یک عملیات امنیتی را در شهر القائم انجام داد که منجر به کشف مقادیر زیادی سلاح و تجهیزات و یک خودروی بمب گذاری شده شد.

وی افزود: در این عملیات چند دستگاه رایانه حاوی اطلاعات دقیق درباره بقایای گروهک تروریستی داعش و عناصر آن نیز کشف و ضبط شد.

مصلح گفت: این عملیات منجر به شکسته شدن کم داعش و فلج کردن حرکت آن و به تعویق انداختن تمام عملیات و طرح های آتی آن شد .

در پایان این بیانیه آمده است: از حیث نظامی کار داعش تمام شده اما از لحاظ امنیتی تمام نشده است.

منطقه غرب الانبار تاکنون چندین بار هدف حمله هواپیماهای ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش نیز قرار گرفته است.

در ساعت دو بامداد ۲۸ ژوئن گشته هواپیماهای آمریکایی سه نقطه از نقاط استقرار نیروهای الحشد الشعبی (تیپ‌های ۱۴ و ۴۶)، واقع در ۱۳ کیلومتری داخل مرزهای عراق در شهرستان القائم واقع در غرب استان الانبار را هدف قرار دادند که به شهادت چهار نفر که در حال انجام وظیفه عادی خود مبنی بر جلوگیری از نفوذ عناصر داعش از سوریه به عراق بودند، منجر شد.

چند روز بعد از حملات جنگنده‌های آمریکایی به مواضع الحشد الشعبی در انبار، عناصر داعش با حمله به سد حدیثه در ۱۰ کیلومتری روستای السکران در غرب الانبار باعث شهادت چهار نفر و مجروح شدن سه نفر دیگر شدند.

برخی منابع خبری دیگر نیز گزارش داده‌اند که داعش از پنج محور حملات گسترده‌ای را در دریاچه سد حدیثه انجام داده است و عملیات امروز الحشد الشعبی در راستای مقابله با تحرکات بقایای عناصر داعش در این منطقه است که به گفته خیلی از ناظران با تحریک آمریکا حملات خود را از سر گرفته‌اند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود