اقدام غیر قانونی حناچی در جذب نیرو/ادامه استخدام ها دردقیقه نود

شهردار تهران به صورت غیرقانونی با رسمی شدن برخی از کارکنان بدون آزمون موافقت کرده است و به شائبه استخدام ها دردقیقه نود در شهرداری دامن زد.

به گزارش باطن به نقل از خبرگزاری فارس، دقیقا زمانی که شورای شهر پنجم و ششم بر سر آزمون استخدامی شهرداری تهران و چگونگی برگزاری آن در حال رایزنی هستند پیروز حناچی، شهردار تهران موافقت غیر متعارفی با تبدیل وضعیت برخی از پرسنل شهرداری بدون برگزاری آزمون کرده است.

حالا یکی از مدیران شهرداری تهران در نامه ای خطاب به پیروز حناچی درخواست کرده است که نیروی خود را بدون آزمون و طی کردن روند قانونی در شهرداری تهران استخدام کند.

نکته قابل توجه این است که حناچی نیز با درخواست وی موافقت کرده است و معلوم نیست  این چندمین موافقت وی در این زمینه بوده است؟

حال پس از آزمون دستیار مدیران که ظلم بزرگی در حق شهرداری تهران بود حالا شاهد استخدام های  غیر قانونی در شهرداری تهران آن هم توسط شهردار به اصطلاح اخلاق مدار هستیم.

البته موضوع استخدام‌های روزهای پایانی مدیریت شهری پنجم تهران تبدیل به یک چالش بزرگ برای مدیریت شهری ششم تهران  شده است چرا که استخدام در روزهای پایانی مدیریت شهری فعلی تهران می‌تواند هزینه های زیادی را برای دوره ششمی ها به دنبال داشته باشد.

نکته قابل توجه استخدام‌های دقیقه نودی شهرداری تهران در پایان دوره پنجم مدیریت شهری این است که در جذب نیروی انسانی که قرار است صورت بگیرد توجه چندانی به کارکنان شهرداری نشده است درست برخلاف چیزی که مدیران فعلی شهر تهران بر آن تاکید دارند.

آزمون استخدامی به نوعی برای تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری صورت می‌پذیرد اما طبق قانون جدید شرکت در آزمون استخدامی شهرداری تهران در دوره پنجم مدیریت شهری هر فردی که حتی یک روز با شهرداری طرف قرار داد بوده است می‌تواند در آزمون تبدیل وضعیت شرکت کند. به بیانی با این اقدام دیگر آزمونی به نام تبدیل وضعیت برگزار نخواهد شد.

به نظر می‌رسد این موضوع خود به تنهایی دلیل خوبی است که نشان می‌دهد که در ابتدا مدیریت شهری فعلی تهران هیچ توجهی به کارکنانی که سالهاست برای خانواده شهرداری تهران و شهر تلاش کردند  نداشته و ثانیا تخصص گرایی و تجربه نیروهای شهرداری برای پنجمی ها اصلا اهمیتی ندارد. گرچه در طول چهار سال گذشته شورایی ها نشان دادند که اهمیتی برای کارکنان و پرسنل خدوم شهرداری قائل نیستن و بارها این موضوع را  اعلام داشتند که می توان به مصاحبه های ناهید خداکرمی و حسن رسولی و علی اعطا استناد کرد.

نکته دیگر این است که همانطور که  در آزمون دستیار مدیران شهری  هیچ شفافیتی وجود نداشت و در نهایت معلوم شد آشنایان و دوستان در این آزمون پذیرفته شدند و هم ردیف افراد متخصصی که سالها در شهرداری بودند حقوق دریافت کردند در این آزمون نیز بیم آن می‌رود که مجددا حق پرسنل خدوم و زحمت کش شهرداری که سال هاست به شهر و شهروندان خدمت می کنند، پایمال شود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود