چراغ سبز بانک مرکزی اروپا برای تولد یوروی دیجیتال

قرار است امروز بانک مرکزی اتحادیه اروپا مجوز خلق یوروی دیجیتال را بدهد. قرار است بر اساس پروژه یوروی دیجیتال معادل الکترونیکی اسکناس و سکه‌های یورو برای استفاده شهروندان اروپایی در کیف پول‌های الکترونیکی ایجاد شود.

سال‌هاست که بررسی این پروژه در اروپا کلید خورده و به خاطر افزایش تقاضا برای ابزارهای پرداخت الکترونیکی حالا در دستور بانک مرکزی اتحادیه اروپا قرار گرفته است. از سوی دیگر بناست یوروی دیجیتال ارزهای مجازی نظیر بیت کوین و لیبرای فیسبوک را هم به چالش بکشد.

درواقع یوروی دیجیتال قرار است نسخه الکترونیکی سکه و اسکناس یورو باشد و به احتمال زیاد کیف پول الکترونیکی یورو به جای آنکه در موسسات مالی باز شود، به طور مستقیم نزد بانک مرکزی اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت.

از آنجا که اختیار خلق یورو با بانک مرکزی اتحادیه اروپاست، قرار گرفتن کیف پول‌های الکترونیکی محتوی یوروی دیجیتال متعلق به شهروندان اروپایی نزد بانک مرکزی این اتحادیه نسبت به دیگر موسسات مالی ایمن‌تر خواهد بود.

البته بعید است بانک مرکزی اتحادیه اروپا اجازه دهد شهروندان تمامی دارایی خود را به یوروی دیجیتال تبدیل کنند و احتمالا برای دارایی‌های دیجیتال شهروندان اروپایی یک سقف تعیین خواهد شد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود