سوریه برای بازپس‌گیری جولان اشغالی مصمم است

وزارت خارجه سوریه بعدظهر امروز سه‌شنبه در واکنش به حملات هوایی شامگاه گذشته رژیم صهیونیستی تأکید کرد که ارتش این کشور همچنان به مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.

این نهاد سوری با انتشار بیانیه‌ای گفت که این حملات، در راستای «سیاست هدفمند و مبتنی بر اعمال تروریسم دولتی مقامات رژیم اسرائیل، حمایت مداوم از گروه‌های تروریستی و نقض عمدی قطعنامه‌های شورای امنیت درباره مبارزه با تروریسم است».

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، این حملات با حملات راکتی گروه تروریستی جبهه النصره به برخی از مناطق استان‌های حلب و حماه، همزمان شده است؛ عناصری که تحت حمایت نامحدود آمریکا و ترکیه و رژیم صهیونیستی قرار دارند.

دمشق با بیان اینکه این حمایتها، نقض فاحش منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های شورای امنیت درباره حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه است، خاطر نشان کرد، این حملات به منزله اعلام ورشکستگی رژیم صهیونیستی و شکست طرح مخرب غربی-اسرائیلی است.

سوریه همچنین نسبت به تداوم حملات صهیونیست‌ها به بهانه‌های واهی و حمایت این رژیم از گروه‌های تروریستی و تدام اشغالی خاک این کشور از جمله جولان اشغالی هشدار داد و تأکید کرد که تل‌آویو مسئول عواقب آن است.

در این بیانیه تأکید شد، حملات رژیم صهیونیستی نخواهد توانست از مزدوران این رژیم مانند داعش، النصره یا «کلاه سفیدها» حمایت کند و مانع از ادامه مبارزه ارتش سوریه با تروریسم نخواهد شد.

دمشق با بیان اینکه ارتش سوریه امروز بیش از هر زمان دیگری بر بازپسگیری جولان اشغالی مصمم است، خاطر نشان کرد، شورای امنیت و سازمان ملل این رژیم را بازخواست کرده و اقدامات فوری برای جلوگیری از تکرار این حملات انجام دهد.

سانا بامداد امروز از حمله رژیم صهیونیستی به منطقه السفیره در جنوب حلب خبر داد و علام کرد پدافند هوایی این کشور موفق شده این حملات را دفع کند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود