چین استاندارد دوگانه استرالیا و تبعیض علیه مسلمانان را محکوم کرد

«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه تبعیض و تعصب علیه مسلمانان استرالیا را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری «شینهوآ»، لیجیان در نشستی خبری، با اشاره به گزارش کمیسیون حقوق بشر استرالیا، «دورویی و اتخاذ استاندارد‌های دوگانه» حقوق بشری توسط این کشور را محکوم کرد.

کمیسیون حقوق بشر استرالیا در گزارش خود آورده است دستکم هشتاد درصد از مردم مسلمان ساکن استرالیا، با انواعی از تبعیض و تعصبات مواجه شده‌اند.

در این گزارش آمده است: «یافته‌ها نشان می‌دهند که جوامع مسلمان استرالیا سهم بالایی در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی امور خیریه در این کشور دارند و با این حال با تبعیض گسترده مواجه هستند».

لیجیان در نشست خبری روز جمعه به گزارش دیگری نیز اشاره کرد که از سوی دانشگاه ملی استرالیا انجام شده و نشان می‌دهد، افرادی که دارای اسامی با خاستگاه غرب آسیایی هستند، شانس کمتری برای یافتن شغل دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در این‌باره گفت، مضحک است که برخی سیاست‌مداران استرالیایی بر پایه دروغ‌ها و تعصباتشان اظهارات غیرمسئولانه‌ای را درباره مسلمانان استان سین‌کیانگ چین مطرح می‌کنند و تلاش دارند این کشور را بدنام کنند.

لیجیان از مقامات استرالیایی درخواست کرد نقاب مزورانه «واعظین حقوق بشری» را برداشته و به‌جای بدنام کردن دیگر کشور‌ها در زمینه حقوق بشر، مسائل حقوق بشری خود را منعکس کرده و آن‌ها را حل کنند.

انتهای پیام/

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود