رئیس هتلداران صهیونیست‌ها در امارات سفیر شد

منابع خبری غروب یکشنبه به وقت تهران از انتصاب سفیر رژیم صهیونیستی در امارات متحده عربی خبر دادند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم اسرائیل اعلام کرد که قصد دارد «امیر هایک» را به سمت سفیر دائمی این رژیم در امارات متحده عربی منصوب کند.

حایک هم اینک رئیس اتحادیه هتلداران در سرزمین‌های اشغالی است. وی پیشتر مدیر کل وزارت صنایع، تجارت و کار رژیم صهیونیستی بود.

لاپید در این زمینه گفت: «امیر هایک، به شدت باتجربه و آگاه در زمینه‌های اقتصادی و گردشگری، فردی مناسب برای نهادینه سازی پل بین اسرائیل و امارات است. پس از افتتاح سفارتخانه‌ها، زمان تعیین اولین سفیر در امارات فرا رسیده است.»

این نشریه نوشت، هایک یک منصوب سیاسی توسط لاپید است و نشان می‌دهد روابط امارات و (رژیم) اسرائیل برای وزارت خارجه از اولویت‌های سطح بالا محسوب می‌شود.

امارات و رژیم صهیونیستی در ماه سپتامبر گذشته با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا توافقی موسوم به ابراهیم را امضاء و رسما روابط دیپلماتیک خود را عادی‌سازی کردند. پس از امضای این توافق، روابط دو طرف در مدت زمان کوتاه شاهد پیشرفت چشمگیری بود تا جایی که ابوظبی و تل‌آویو با اعزام چند هیأت در زمینه‌های مختلف توافق همکاری امضاء کردند.

«نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز جمعه گذشته تلفنی با «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی تلفنی گفتگو کرد. این نخستین گفت‌وگوی تلفنی میان بن‌زاید و بنت از زمان آغاز نخست وزیری نفتالی بنت به شمار می‌آید. در این تماس تلفنی که توسط بنت انجام شده دو طرف درباره روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن و برخی موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کردند. بن زاید نیز با تبریک به بنت برای تصدی پست نخست وزیری، بر همکاری دوجانبه برای دستیابی به صلح و ثبات برای منطقه تاکید کرد.

بن زاید و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این گفت‌وگوی تلفنی درباره تحولات و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی به خصوص در زمینه تحقق صلح و شکوفایی برای تمامی مردم منطقه صحبت کردند.

پس از عادی‌سازی روابط تل‌آویو و ابوظبی، شرکت صهیونیستی «کاتسا» (شرکت خطوط نفتی اروپا-آسیا) توافقی با امارات امضاء کرد که این امکان را به ابوظبی داد تا از راه فلسطین اشغالی به جهان نفت صادر کند.

«کارین الهرار» وزیر انرژی جدید تل‌آویو علنا گفته است که توافق مذکور «به منافع اسرائیل کمکی نمی‌کند و برای ساکنان و اقتصاد اسرائیل فایده‌ای در برندارد و در صورت لغو این توافق، ما ضرری در این زمینه نمی‌بینیم».

انتهای پیام/

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود