نگرانی تل‌آویو ازموشک‌های حزب الله

منابع خبری صهیونیستی از اقدامات جدید این رژیم برای «مقابله» با جنبش حزب الله لبنان خبر می‌دهند.

پایگاه خبری «واللا» گزارش داد که ارتش صهیونیست هفته آتی، روند جذب نیروی نظامی برای تشکیل یک یگان نظامی به نام «رفائیم» را آغاز می‌کند.

خبرگزاری فلسطینی «سما» به نقل از این پایگاه خبر داد، این یگان، محرمانه است و هدف آن، مقابله با نیروهای حزب الله از طریق عملیاتهای زمینی، اطلاعاتی و هوایی است.

به گفته این پایگاه، این یگان تحت فرماندهی سرهنگ (ع) قرار دارد و در سال ۲۰۱۹، بنا بر نظرات «آویو کوخاوی» رئیس ستاد مشترک این رژیم، یگان مذکور پایه‌ریزی شده است.

هدف صهیونیستها از تشکیل چنین یگانی، «افزایش توانمندی جنگی مخفیانه» عنوان شده است. منابع صهیونیست می‌گویند که تا کنون، شمار زیادی از «سربازان و افسران برجسته و حرفه‌ای» برای این یگان انتخاب شده‌اند.

«امیر بوحبوط» تحلیلگر مسائل نظامی صهیونیست هم گفت که این افسران، در سایر یگانهای رنجری فعالیت داشته‌اند و «برای تسریع در اقدامات مربوط به افزایش توانمندیهای تکنولوژیک این یگان» انتخاب شده‌اند.

بوحبوط که یکی از افراد نزدیک به نهادهای امنیتی اسرائیل است، تأکید کرد، این بگان در زمان جنگ، مأموریتهای زیادی را برای «تعیین و شناسایی دشمن» انجام خواهد داد.

وی گفت که شیوه کاری این یگان، تحت فشار قرار دادن نیروهای رنجر حزب الله در شروط میدانی پیچیده در عمق اراضی لبنان است.
منابع بلندپایه امنیتی صهیونیست نیز اذعان دارند که «بدترین سناریو برای مردم اسرائیل، شلیک روزانه بیش از هزار موشک به داخل [فلسطین اشغالی] است».

این منابع همچنین می‌گویند که «اگر شاخه نظامی حزب الله، چراغ سبز دریافت کنند، نه تنها به خط مقدم، بلکه به عمق اسرائیل (فلسطین اشغالی)، با موشکهای نقطه‌زن، حملات گسترده‌ای خواهند کرد».

«آویگدور لیبرمن» وزیر دارایی صهیونیست نیز اخیرا اذعان کرد که حزب الله به یک ارتش تبدیل شده است و بسیاری از کشورهای عضو ناتو، سلاحهایی را که حزب الله دارد، در اختیار ندارند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود