تمجید رئیس دومای روسیه از روابط ایران و کشورش

طبق اعلام سرویس مطبوعاتی مجلس دومای روسیه، «ویاچسلاو ولودین» رئیس دومای دولتی روسیه که برای حضور در مراسم تحلیف آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور منتخب ایران با هیأت همراهش به تهران سفر کرده، امروز (پنجشنبه) با «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی برای گفت‌وگو درباره همکاری بین پارلمانی و راه‌های ارتقای آن دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، ولودین در این دیدار اظهار داشت: روابط ما (دو کشور) در بعد بین پارلمانی در قالب‌های مختلف توسعه می یابد، به عنوان مثال، در چارچوب کمیسیون عالی برای همکاری بین دومای دولتی و مجلس شورای اسلامی ایران. ما با وجود همه‌گیری ارتباط را حفظ می‌کنیم. این بسیار مهم است که فرصتی برای بحث در خصوص مسائل تجمیع شده داشتیم.

وی تأکید کرد که قانون‌گذاران موظفند هر کاری را انجام دهند تا روابط بین دو کشور پویاتر شود و همکاری پارلمان‌ها به سطح جدیدی برسد.

ولودین گفت: روابط ما عاری از استانداردهای دوگانه است و بر اصول دوستی و اعتماد استوار است.

طبق گزارش طرف روسی، قالیباف هم به نوبه خود از ولودین برای حضور در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور ایران تشکر کرد.

به گزارش سرویس مطبوعاتی دومای روسیه، دو طرف درباره ضرورت ادامه کار در چارچوب کنفرانس روسای پارلمان‌ها برای مقاومت در برابر تروریسم و ​​تقویت تعاملات منطقه‌ای با حضور نمایندگان افغانستان، چین، پاکستان، روسیه و ترکیه تاکید کردند.

ولودین در این خصوص گفت: این پلتفرم کارآیی خود را ثابت کرده است.

ویاچسلاو ولودین رئیس مجلس دومای روسیه امروز (پنجشنبه) وارد تهران شد تا در مراسم تحلیف سید ابراهیم رئیسی که هم‌اکنون در حال برگزاری است، شرکت کند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود