هشدار جهاد اسلامی درباره پیامدهای سفر هیات امنیتی آمریکا به فلسطین اشغالی

جنبش جهاد اسلامی در فلسطین درباره پیامدهای سفر یک هیات امنیتی آمریکایی به فلسطین اشغالی و دیدارهای آنها در رام الله و فلسطین اشغالی هشدار داد.

«طارق سلمی» سخنگوی جهاد اسلامی روز سه‌شنبه در اظهاراتی گفت: سفر هیات اطلاعاتی آمریکا به سرزمین‌های اشغالی در راستای تقویت همکاری امنیتی با تل‎‌آویو و بازگرداندن روند بیهوده مذاکرات با اجرای سند توافق سه‌جانبه میان تشکیلات خودگردان، رژیم صهیونیستی و آمریکاست.

سخنگوی جهاد اسلامی از گروه‌های ملی فلسطین خواست با همه نقشه‌ها برای از بین بردن حقوق و اصول ملت فلسطین مقابله کنند و در برابر همه توطئه‌ها برای دور زدن انقلاب مردم فلسطین در برابر رژیم اشغالگر هوشیار باشند.

«ویلیام برنز»، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) قرار است برای گفت‌وگو با مقام‌های رژیم صهیونیستی درباره مسائل مختلف از جمله ایران وارد فلسطین اشغالی شود و احتمالاً در رام‌الله با مقام‌های تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دیدار خواهد کرد.

پایگاه خبری عربی۲۱ هم امروز به نقل از منابع آگاه، از جزئیات یک سند محرمانه توافق سه‌جانبه میان ایالات متحده آمریکا، تشکیلات خودگردان فلسطینی و اشغالگران رژیم صهیونیستی خبر داد.

این منابع تصریح کردند: سند توافق مذکور پس از سفر «هادی عَمرو» معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور فلسطین و اسرائیل به منطقه میان سه طرف در ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۱ امضا شد؛ سندی که نشان می‌دهد دولت آمریکا کنترل شدیدی بر رسانه‌های فلسطینی، برنامه‌های آموزشی و فعال‌سازی مجدد کمیته سه جانبه آمریکایی، اسرائیلی و فلسطینی اعمال می‌کند».

به گفته این منابع، «در این سند، توافق شد که یک کمیته اسرائیلی-آمریکایی فرمول قانون اسرای فلسطینی را تهیه کند تا تشکیلات خودگردان آن را اجرا کند».

بنابراین گزارش، «کمیته فوق الذکر به تشکیلات خودگردان اجازه داده که برای افشای همه پرونده‌های فساد موجود در آن، به منظور ترمیم و بهبود وجهه خود در جامعه، کار کند. کمیته اسرائیلی-آمریکایی نیز بر عملکرد تشکیلات خودگردان نظارت خواهد کرد».

به گفته این منابع، از جمله مواردی که کمیته اسرائیلی-آمریکایی بر تشکیلات خودگردان تحمیل کرده، بررسی و حسابرسی اسناد و حساب‌های وزارت دارایی فلسطین در رام الله از سوی شرکت‌های حسابداری و حسابرسی آمریکایی و بین المللی از جمله شرکت بین المللی «Pricewater House» (پرایس واتر هاوس) است.

بنا بر توافق مذکور، تشکیلات خودگردان تابع تصمیم آمریکا برای نظارت بر مقاومت و زندانیان حاضر در زندان‌های سرویس‌های امنیتی در کرانه باختری، علاوه بر پیگیری پرونده آنها و بررسی تمام جزئیات آن‌ خواهد بود.

این منابع هشدار دادند: «پس از آن‌که، ابزار هماهنگی امنیتی کنترل عملکرد تشکیلات خودگردان را در دست گرفت، اکنون نوبت نظارت و کنترل بر پول، رسانه و آموزش از سوی اشغالگران و آمریکایی‌ها رسیده است».

این منابع آگاه می‌گویند: «بررسی آن‌چه در این سند آمده است نیز بخشی از تلاش‌های آمریکایی – اسرائیلی برای حمایت از تشکیلات خودگردان است که در حال سپری کردن بدترین مراحل ضعف خود است. این سند در واقع نشانگر، دخالت‌های آمریکا و اسرائیل و حقیقت کسانی است که در تشکیلات خودگردان فلسطین حضور دارند.»

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود