برگزاری نشست وزیر بهداشت با رییس و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز ضمن بازدید از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید پزشکی در نشستی که با حضور دکتر علیرضا زالی رییس و مدیران ارشد دانشگاه برگزار شد، شرکت و به بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه‌های پیش روی هر حوزه، پرداخت.

در ابتدای این نشست دکتر زالی با بیان اینکه ظرفیت مجموعه بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حدود ۷۵ بیمارستان است، به تعداد نیروی مشغول در دانشگاه، بازمهندسی هرم نیروی انسانی، منابع مالی و مجموعه اقدامات انجام شده در دوران شیوع کرونا اشاره کرد.

در ادامه دکتر عین اللهی پس از اظهارات مدیران این مجموعه پیرامون اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دوران دفاع مقدس پیشتاز بود، گفت: انتظار داریم در شرایط فعلی و دوران شیوع کرونا هم پیشتاز باشد.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه باید بتوانیم با همراهی یکدیگر از شرایط کنونی عبور کنیم، عنوان کرد: لازم است همه آمادگی داشته باشند. متاسفانه ندیدن این ویروس و ضایعات آن سبب می‌شود که مردم به اندازه‌ای که باید همراهی نکنند.

وی ادامه داد: اولویت کار‌های ما در بهداشت است، حمایت از شبکه‌ها و خانه‌های بهداشتی، پزشک خانواده، نظام ارجاع و پرونده الکترونیک جزو شاخص‌های اصلی هستند که باید برنامه ریزی دقیقی در این امور داشته باشیم. اگر در حوزه بهداشت هزینه کنیم برایمان آورده داشته و سلامت مردم تضمین می‌شود.

دکتر عین اللهی افزود: دانشگاه باید در بحث اقتصاد مقاومتی پیشرو باشد؛ هزینه‌ها باید طبق شرایطی که کشور قرار دارد، درنظر گرفته شود. دانشگاه باید به مراکز محروم توجه ویژه‌ای داشته و برای درمان محرومان برنامه ریزی کند، بحث محرومیت زدایی یکی از شاخص‌های ما است.

وزیر بهداشت در پایان به سیستم اطلاعات متمرکز اشاره و اظهار کرد: وجود چنین برنامه‌ای می‌تواند راهگشا باشد که اطلاعات منسجمی را به ما ارائه دهد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود