مانع تراشی جدید رابرت مالی برای مذاکرات برجامی

«رابرت مالی» روز جمعه با چشم پوشی از واقعیت خروج یکجانبه و خودسرانه ایالات متحده از برجام و همچنین سنگ اندازی مقامات واشنگتن برای احیای این توافق تاریخی، مدعی شد که واشنگتن «برای اینکه ایران تصمیم خود را برای ازسرگیری گفتگوها در خصوص احیای برجام بگیرد، نمی‌تواند تا ابد منتظر بماند!»

به گزارش بلومبرگ، این مقام آمریکایی در گفتگو با شبکه تلویزیونی بلومبرگ گفت که ایالات متحده هنوز از سوی «ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری جدید ایران نشانه‌ای دال بر آمادگی تهران برای آغاز دور هفتم گفتگوهای وین دریافت نکرده است.

وی در ادامه ادعاهایش افزود: «ما نمی‌توانیم تا ابد منتظر بمانیم که ایران به پیشرفتهای هسته‌ای خود ادامه دهد چون در مقطعی پیشرفتهای آنان به گونه‌ای خواهد بود که بازگشت به برجام برای ایالات متحده ارزشمندی کمتری خواهد داشت».

رابرت مالی در ادامه مدعی شد که «نباید این [تصمیم گیری تهران] به درازا بکشد، چون در مقطعی ما به یک نتیجه متفاوت خواهیم رسید».

شش دور مذاکرات غیرمستقیم مقامات ایران و آمریکا تاکنون در وین، پایتخت اتریش برگزار شده است که در این مذاکرات ایران خواستار لغو تمام تحریم‌های وضع شده از سوی دولت پیشین آمریکا برای بازگشت به پایبندی به تعهدات خود ذیل برجام شد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود