نماینده لبنانی:
کشتی سوخت ایران، تحریم‌های آمریکا علیه لبنان را در هم شکست

«حسن فضل الله» عضو فراکسیون «الوفاء للمقاومه» (وفاداری به مقاومت) لبنان تأکید کرد که تحریمهای آمریکا علیه این کشور در حال شکست است.

شبکه خبری المنار به نقل از فضل الله گزارش داد: «پس از اینکه دولت آمریکا مجبور شد از تهدیدات و فشار حداکثری خود در برابر اراده محکم مقاومت لبنان، عقب‌نشینی کند، محاصره آمریکا نیز در حال شکسته شدن است».

وی با اشاره به کاهش بحران لبنان، تأکید کرد، مقاومت لبنان، به زبان تهدید آمریکا هیچ اهمیتی نمی‌دهد و تسلیم فشارها نمی‌شود.

این نماینده لبنانی با اشاره به اینکه مردم لبنان برای دریافت سوخت از ایران آماده می‌شوند، خاطر نشان کرد: «دولت آمریکا از معادله “کشتی، خاک لبنان است” غافلگیر شد».

پس از ارسال کشتی حامل سوخت ایران به لبنان، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله تهدید کرد که این کشتی خاک لبنان است و هر گونه تعدی به آن، به منزل تجاوز به خاک این کشور است و پاسخ داده خواهد شد.

این نماینده ادامه داد: «محموله این کشتی، شلیک دقیقی است که محاصره مالی، اقتصادی و سیاسی تحمیل شده علیه ملت ما را در هم می‌شکند… فایده کشتی نخست [ایران]، منحصر به گازوئیل نیست، بلکه از بین رفتن وتوی آمریکا علیه ارتباط رسمی لبنان با سوریه است».

فضل الله ادامه داد، آمریکا در پی جبران شکست خود در لبنان است و پس از ارسال کشتی ایران، سازمان ملل هم 10 میلیون دلار برای تأمین سوخت لبنان اختصاص داد.

وی بر این باور است که کشتی ایران باعث شد تصمیم لغو یارانه سوخت در این کشور نیز کنار گذاشته شود و نتایج اقتصادی و سیاسی بسیاری برای مردم لبنان به همراه داشته باشد.

این نماینده تصریح کرد، طرح انسان‌دوستانه حزب الله یکی از اهرمهای مهم قدرت برای دفاع از حقوق مردم لبنان است.

وی در پایان خاطر نشان کرد، لبنان برای استفاده از عناصر قدرت خود، یک فرصت واقعی دارد و همه باید تلاش کنند که دستاوردهای مقاومت را با اقدامات داخلی عجین کنند تا لبنان را از بحران نجات دهند و کلید این مسئله، تشکیل کابینه است.

کشتی حامل سوخت جمهوری اسلامی ایران به تازگی وارد سوریه شد و قرار است این محموله به لبنان انتقال داده شود.

بحران سوخت لبنان در حالی رو به گسترش است که آمریکا با اعمال فشار به بیروت، مانع از ارسال هر گونه سوخت به مردم لبنان می‌شد، ولی تهران بدون توجه به تهدیدات آمریکا، محموله سوخت خود را به لبنان فرستاد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود