فراکسیون مقاومت لبنان:
کشتی‌های ایرانی، چهره تحریم کنندگان لبنان را بر ملا کردند

فراکسیون مقاومت پارلمان لبنان امروز (پنج‌شنبه) در بیانیه‌ای بر ضرورت ایستادگی در برابر آن‌چه که علیه منافع این کشور است، تأکید کرد و حرکت کشتی‌های نفتی ایران به سمت لبنان را نشانه‌ای از عزم مقاومت برای رهایی از سلطه بیگانگان دانست.

به نوشته وبگاه النشره، در این بیانیه آمده است که ادامه شرایط فعلی در لبنان بدون حضور دولت فعال، بر ضد منافع لبنانی‌ها و تضییع فرصت‌های توسعه و رشد است و در این شرایط دشمنان لبنان فرصت بیشتری برای دیکته کردن اراده خود بر این کشور مهیا می‌بینند.

فراکسیون مقاومت لبنان، خبر دبیر کل حزب‌الله لبنان از حرکت کشتی‌های نفتی ایرانی به سمت لبنان را موجب افشای کسانی دانست که بر روی تحریم لبنان سرمایه‌گذاری کرده و امید بسته بودند. تحریمی که از سوی دولت آمریکا علیه حاکمیت و مردم لبنان با هدف تسلط بر امور این کشور و مقدرات آن وضع شده است.

در این بیانیه آمده است که اصرار سید حسن نصرالله بر خرید سوخت از ایران در راستای کمک به مردم لبنان و ممانعت از تحقر آن‌ها و ادامه تحریم اقتصادی است، از این رو آمریکایی‌ها پس از خبر سید حسن نصرالله به سرعت به دنبال اجرای طرح‌های قدیمی برای رساندن سوخت به لبنان رفتند و تلاش کردند که تحریم خودشان را علیه لبنان نقض کنند.

در بخش دیگری از این بیانیه به مقاومت این روزهای فلسطینی‌ها و فرار شش اسیر فلسطینی اشاره و تأکید شده است که مردم فلسطین روز به روز در مسیر آزادی و مقاومت ثابت قدم‌تر می‌شوند.

لبنان در یک سال گذشته و پس از استعفای دولت در پی انفجار بندر بیروت، با مشکلات اقتصادی و سیاسی متعددی دست‌وپنجه نرم می‌کند و تحریم‌های آمریکا مشکلات این کشور را بیشتر کرده است.

این مشکلات تا آنجا پیش رفته که ارزش لیره مقابل دلار بشدت کاهش یافته،‌ دارو و سوخت در لبنان در وضعیت بحرانی قرار دارد و هر روز بر مشکلات این کشور به دلیل فشار آمریکا و تشکیل نشدن دولت جدید افزوده می‌شود.

در پی این مشکلات حزب‌الله لبنان بارها از حکومت خواست تا برای بحران سوخت فکری کند اما در پی تذکرهای پیاپی، حزب‌الله برای کاهش رنج مردم اقدام به خرید سوخت از ایران کرده و روز عاشورا سید حسن نصرالله با اعلام خرید سوخت و اعلام خبر حرکت کشتی‌های حامل سوخت از ایران به سمت لبنان، درباره هرگونه تعرض به آنها شدیدا به آمریکا و رژیم صهیونیستی هشدار داد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود