آماده باش پلیس کنگره جهت مقابله با هواداران ترامپ

رسانه‌ها شنبه شب به وقت تهران از تجمع برخی هواداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا مقابل کنگره این کشور در رابطه با رویدادهای ششم ژانویه گذشته خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» تجمع گروه موسوم به «عدالت برای 6ژانویه» در واشنگتن دی سی در حال برگزاری است. این فعالان خواهان اجرای عدالت برای صدها معترض در ارتباط با حوادث ششم ژانویه در کنگره آمریکا و حمایت از آشوبگران زندانی پس از شورش خشونت آمیز در آن روز هستند. وزارت امنیت داخلی امریکا اعلام کرده که حدود ۷۰۰ نفر قرار است در تظاهرات نزدیک ساختمان کنگره حاضر شوند. قرار است سه تظاهرات دیگر نیز در همان روز در واشنگتن برگزار شود.

«خبرگزاری فرانسه» نیز در گزارشی در این زمینه نوشت که پلیس در حال نصب حصار اطراف کنگره آمریکاست. پلیس واشنگتن دی سی و پلیس کنگره ایالات متحده از سازمان‌های مجری قانون از جمله گارد ملی ایالات متحده کمک خواسته‌اند.

پلیس کنگره آمریکا در حال آماده سازی برای مقابله با تجمع شنبه در کنگره آمریکا در حمایت از آشوبگران زندانی پس از شورش خشونت آمیز 6 ژانویه است. آنها در تلاش هستند تا از تکرار حمله قبل از افتتاح کنگره جلوگیری کنند.

ششم ژانویه (۱۷ دی) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند.

حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا استیضاح دوم او در کنگره را رقم زد. با این حال محاکمه ترامپ در مجلس سنای آمریکا با مخالفت جمهوری‌خواهان مواجه شد و شکست خورد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود