امیرعبداللهیان خواستار حضور تجار ایران در سوریه شد

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه ظهر چهارشنبه به وقت محلی در دیداری کوتاه در حاشیه هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به گفت‌وگو در خصوص روابط دوجانبه بین تهران و دمشق پرداختند.

وزیر خارجه سوریه در این دیدار به ارائه گزارشی در خصوص آخرین وضعیت تحولات در سوریه پرداخت و از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از سوریه تشکر کرد.

فیصل المقداد همچنین با اشاره به سفر اخیر امیرعبداللهیان به دمشق، برای عملیاتی کردن توافقات صورت‌ گرفته در آن سفر اعلام آمادگی کرد.

* دعوت از فیصل المقداد برای سفر به تهران

امیرعبداللهیان نیز در این نشست با تأکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت، دخالت خارجی در سوریه بر خلاف خواست دولت و مردم این کشور را محکوم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به لزوم ارتقای روابط اقتصادی فیمابین و تحقق برنامه‌های مورد توافق، از همتای سوری خود برای سفر به تهران دعوت کرد.

امیرعبداللهیان همچنین خواستار ایجاد بسترهای لازم برای حضور فعالان و تجار بخش خصوصی ایران در سوریه شد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هفتم شهریور ماه در سفری به منطقه پس از تصدی این سمت و در دومین مقصد سفرش وارد دمشق شد و با مقامات سوری از جمله فیصل المقداد دیدار و گفت‌وگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با وزرای خارجه فنلاند، اتریش، هند، لوکزامبورگ، آلمان و انگلیس، ونزوئلا، کرواسی … و همچنین جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود