هادی العامری:
آمریکا مانع اجرای توافق عراق با چین شد

هادی العامری رئیس ائتلاف پارلمانی الفتح و دبیر کل سازمان بدر عراق تأکید کرد که این کشور با فتوای مرجعیت موفق شد پیروزی بزرگی در برابر تروریسم به دست آورد.

شبکه خبری الغدیر به نقل از العامری گزارش داد، انتخابات، سالمترین مسیر برای رساندن عراق به امنیت و جلوگیری از بازگشت دیکتاتوری و انسداد سیاسی است.

وی تصریح کرد، عراق هیچ راه دیگری جز حرکت به سمت انتخابات ندارد و مرجعیت نیز تأکید کرد که باید برای تغییر مسیر کشور، از انتخابات استفاده کرد و افراد فاسد را به حاشیه راند.

رئیس الفتح به ملت عراق قول داد که [در صورت پیروزی در انتخابات]، این کشور را عاری از تروریسم، فرقه‌گرایی و حضور خارجی خواهد کرد.

العامری در بخش دیگر اظهارات خود به مانع‌تراشی‌های آمریکا پرداخت و گفت: «آمریکا مانع اجرای توافق با چین، توسعه، بازسازی زیرساخت‌ها و [تأمین]برق است».

وی خاطر نشان کرد: «اگر بتوان با توطئه‌ها و نفوذ آمریکا مقابله کرد، حل مشکل برق، کار آسانی است… قصد داریم با استفاده از چین و آلمان، بحران برق را حل کنیم».

العامری همچنین تأکید کرد که تظاهرات علیه عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشین عراق، به خاطر توافقی بود که با چین و آلمان منعقد کرده بود.

رئیس سازمان بدر در پایان، با بیان اینکه هیچ عادی‌سازی در روابط عراق با رژیم صهیونیستی صورت نخواهد گرفت، گفت که: «[در این زمینه]عقب‌نشینی نخواهیم کرد و تسلیم دشمنان نخواهیم شد».

دولت پیشین عراق طی سفری که سال گذشته به چین داشت تفاهم‌نامه زیادی با این کشور در زمینه‌های اجرای پروژه‌های اقتصادی و حمل و نقل و … امضا کرد.

برخی احزاب سیاسی از دولت الکاظمی به دلیل اینکه تحت فشار آمریکایی‌ها مجبور به لغو این توافق‌ها شده، انتقاد کرده‌اند. او تابستان گذشته در رأس هیأتی بزرگ به آمریکا رفت و توافق‌هایی را با مقامات این کشور امضا کرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود