امیرعبداللهیان:
مقاومت با قدرت به پیش می‌رود و صهیونیست‌ها خواب راحت ندارند

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در ادامه دیدارهایش در بیروت با نمایندگان گروه‌های مقاومت فلسطین در بیروت دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در اظهاراتی در جمع نمایندگان این گروه‌ها اظهار داشت: حضور شما در این جلسه و بدون تردید حضور روح شهدای فلسطینی و شهدای مقاومت در جلسه ما نشان می‌دهد که مقاومت با صدای بلند حرکت خودش را ادامه می‌دهد.

وی افزود: این‌که دیوارهای بلند همچنان در پیرامون سرزمین‌های اشغالی کشیده می‌شود و این دیوارها تثبیت شده‌اند نشان می‌دهد مقاومت با قدرت به پیش می‌رود و صهیونیست‌ها خواب راحت ندارند.

* ما یک کشور می‌شناسیم و آن کشور فلسطین نام دارد و پایتخت دائمی آن قدس شریف است

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به ملاقاتش با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نیویورک اظهار داشت: در این ملاقات تأکید کردم که مسئله فلسطین یک مسئله زنده و حیاتی است و شما می‌دانید که ما رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم. امروز هم در بیروت با صدای بلند تأکید کردیم که ما یک کشور می‌شناسیم و آن کشور فلسطین نام دارد و پایتخت دائمی آن قدس شریف است.

امیرعبداللهیان افزود: تردید نکنید دولت جمهوری اسلامی ایران، امام خامنه‌ای و مردم ایران با قدرت به حمایت‌های خود از مقاومت و فلسطین تا آزادسازی همه سرزمین تاریخی فلسطین و تا آزادسازی قدس و مسجدالاقصی ادامه خواهند داد.

* عملیات «سیف القدس» تاریخ جدیدی را برای فلسطین بعد از بیش از هفت دهه رقم زد

وزیر امور خارجه ایران همچنین اظهار داشت: عملیات «سیف القدس» تاریخ جدیدی را برای فلسطین بعد از بیش از هفت دهه رقم زد. تردید نکنید آثار عملیات سیف القدس تا سال‌ها بعد بر جای خواهد ماند. این عملیات ادعای معامله قرن ترامپ را کاملا منتفی کرد. این عملیات و این مقاومت طرح عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به گوشه‌ای راند.

به گزارش فارس، امیرعبداللهیان شب گذشته در رأس هیأتی وارد لبنان شد و در بدو ورود به بیروت در جمع خبرنگاران ضمن تبریک تشکیل دولت جدید در لبنان به مردم بزرگ و مقاوم این کشور گفت:‌ من به همراه همکارانم در بیروت هستیم تا با صدای بلند اعلام کنیم که جمهوری اسلامی ایران به حمایت‌های خود از لبنان ادامه خواهد داد. ما برای شکستن تحریم‌های لبنان با تمام توان در کنار مردم لبنان خواهیم ماند. اطمینان داریم که مردم لبنان همانند گذشته از این مرحله سخت نیز با پیروزی عبور خواهند کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ۳۱ شهریور ماه در پیامی به همتای لبنانی تشکیل دولت لبنان را گام مهمی برای عبور از مشکلات و تحقق آمال و آرزوهای ملت مقاوم لبنان خواند و گفت: ایران همواره در کنار ملت و دولت این کشور خواهد بود.

وزیر خارجه ایران در سفر به لبنان با رئیس جمهور، رئیس پارلمان، نخست وزیر و وزیر خارجه لبنان هم دیدار کرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود