حزب الله لبنان:
نقش آمریکا در نابودی اقتصاد لبنان ثابت شده است

«شیخ نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان از مداخلات آمریکا در این کشور به شدت انتقاد کرد.

روزنامه الکترونیکی رأی الیوم به نقل از شیخ نعیم قاسم گزارش داد: «مداخله آمریکا در لبنان به همراه فساد طبقه حاکم، دو علت وخامت وضعیت اقتصادی و اجتماعی است».

وی تصریح کرد: «علتهای مختلفی [برای وخامت وضعیت اقتادی لبنان] وجود دارد، ولی آمریکا و فساد، مهمترین عوامل هستند. فساد با حمایت آمریکا از سران فاسد، تقویت می‌شود».

این مسئول حزب الله تأکید کرد: «نقش آمریکا در نابودی اقتصاد لبنان، با دلایل قطعی، ثابت شده است. این مسئله دیگر بر کسی پوشیده نیست. آنان، تحریمها را اعمال و نظام بانکی را ورشکسته کردند و اجازه تعامل با کشورهای دیگر را ندادند».

قاسم ادامه داد، آمریکاییها قانون سزار را علیه سوریه تصویب و از همکاری و تعامل اقتصادی با همسایه خود یعنی لبنان ممانعت کردند.

وی گفت که برخی از گروههای موسوم به جامعه مدنی لبنان از سفارت آمریکا مبالغ هنگفتی دریافت می‌کنند تا کشور را ویران کنند و افکار عمومی را تغییر دهند و با جریان مقاومت مقابله کنند.

معاون دبیر کل حزب الله تصریح کرد: «دیدیم که چگونه آنان (آمریکاییها) با فشار زیاد خود، کشور را به جایی رساندند که 80% جامعه زیر خط فقر قرار گرفتند».

قاسم با بیان اینکه آمریکا در انتخابات پارلمانی آتی لبنان از «گروههای فاسد» حمایت خواهد کرد، تأکید کرد، آمریکا پس از 20 سال مجبور شد از افغانستان خارج شود و هم اکنون در حال خروج از سوریه و عراق است؛ زیرا پی برده که طرحهایش شکست خورده است.

لبنان از پاییز سال 2019 با بدترین بحران اقتصادی و مالی مواجه شده که باعث شده است قیمت لیره این کشور به شدت ریزش کند و همزمان با این مسئله، نرخ فقر و بیکاری افزایش یابد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود