بمباران تروریست‌ها پس از 7 سال در ادلب سوریه

منابع خبری از آغاز مجدد حملات هوایی سوریه و روسیه در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه خبر دادند.

شبکه خبری المیادین گزارش داد که جنگنده‌های مشترک سوریه و روسیه حملات هوایی به ائتلاف تروریستی «هیئة تحریر الشام» را در سرمدا واقع در ادلب آغاز کردند.

المیادین خبر داد که انجام این حملات پس از هفت سال، حامل پیامهای مهمی است. در این حملات مقر تروریستهای تحریر الشام هدف قرار گرفت.

در جریان این حملات، دو سرکرده تحریر الشام کشته شدند.

این در حالی است که تروریستها با حمایت ترکیه در ادلب حضور دارند و بارها مواضع ارتش سوریه را هدف حملات راکتی خود قرار داده‌اند.

ارتش سوریه هم در واکنش به این حملات، مواضع تروریستها را بمباران می‌کند. دمشق تأکید دارد که باید حضور تروریستها در این مناطق شمالی پایان یابد.

در همین ارتباط، به تازگی در مسیر حرکت یک کاروان نظامی ترکیه در بخش‌های اشغالی ادلب یک بمب کنار جاده‌ای منفجر شد که در پی آن، دو نظامی ترکیه‌ای کشته شده و 5 نظامی دیگر مجروح شده‌اند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اخیرا گفته بود که آنکارا در اسرع وقت اقدامات لازم را در سوریه انجام خواهد داد.

از سوی دیگر «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه روز دوشنبه گذشته با سفر به «بلگراد» پایتخت صربستان در مراسم شصت و ششمین سالگرد تأسیس جنبش عدم تعهد در سخنرانی گفت که برخی کشورها همچنان تحت عنوان «ائتلاف بین‌المللی مبارزه با تروریسم داعش» به دنبال اجرای طرح‌های ژئوسیاسی خود در سوریه و منطقه هستند و در این میان ترکیه به وضوح با جذب تروریست‌ها از اقصی نقاط جهان و تلاش برای نابودی سوریه، به دنبال امیال استعماری خود است.

وزیر خارجه سوریه در ادامه به قطع آب ساکنان شمال شرق سوریه اشاره کرد و گفت که ترکیه برای بیست و پنجمین بار مانع از رسیدن آب به ایستگاه پمپاژ «علوک» شده و میزان آب ورودی از رود فرات به سوریه را کاهش داده است که این اقدامات ضمن وارد آوردن خسارات جبران ‌ناپذیر به زندگی میلیون‌ها سوری، بر خلاف منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود