دومین روز تظاهرات هزاران مسلمان بنگلادش علیه توهین به پیامبر (ص)

دومین روز اعتراض مسلمانان در پایتخت بنگلادش در پی انتشار تصویری موهن در رسانه‌های اجتماعی که برای اکثریت مسلمان این کشور توهین آمیز تلقی می‌شد، برگزار شد.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» حدود 10 هزار معترض مسلمان بنگلادشی مقابل مسجد جامع داکا در پایتخت بنگلادش برای دومین روز متوالی دست به تظاهرات زدند. مردم شعار «مرگ بر دشمنان اسلام» سر دادند. انتشار عکس‌هایی از قرآن کریم، کنار مجسمه ای در یک معبد هندو باعث اعتراض‌ مسلمانان در دو روز گذشته در سراسر بنگلادش شد.

«مصدق المدنی» رئیس جنبش اسلامی بنگلادش گفت: «ما از دولت می‌خواهیم کسانی که به ساحت قرآن مجید با قرار دادن آن کنار یک مجسمه اهانت کردند را دستگیر کند.»

وی افزود که معترضان خواستار حکم اعدام برای مسببان این کار هستند. پلیس مدعی شده در حملات روز جمعه دستکم دو هندو کشته شدند.

هزاران مسلمانان بنگلادش پس از ادای نماز جمعه در پایتخت این کشور تجمع کردند که با برخورد خشونت‌بار پلیس مواجه شدند . نیروهای امنیتی از گاز اشک‌آور و باتوم برای متفرق کردن معترضان استفاده کردند. معاون پلیس داکا نیز گفته است که دستکم در این درگیری‌ها سه تن دستگیر و برای بازجویی به اداره پلیس منتقل شدند. معترضان به سمت ماموران پلیس سنگ پرتاب می‌کردند.

معترضان همچنین علیه «شیخه حسینه»، نخست وزیر بنگلادش نیز شعار داده و او را متهم کردند که روابط نزدیک با هند دارد.

مقام‌های بنگلادشی دستور داده‌اند که تحقیقاتی گسترده درباره تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی صورت گیرد. نخست وزیر بنگلادش همچنین نسبت به هرگونه اقدام جهت بر هم زدن نظم اجتماعی و همزیستی بین هندوها و مسلمانان این کشور هشدار داده است.

انتهای پیام/

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود