سید حسن نصر الله در نشست افتتاحیه کنفرانس وحدت:
ضرورت هوشیاری در برابر توطئه‌های دشمنان قسم خورده اسلام/ عملگرایی را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در نشست افتتاحیه سی و‌ پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم(ص) گفت: این پیامبر بزرگوار نجات دهنده دنیا و آخرت است و ایام ولادت ایشان به عنوان ایام هفته وحدت در نظر گرفته شده است که در این هفته سالهاست کنفرانس های متعددی به خصوص بعد از انقلاب اسلامی ایران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: از سالهای پیش جهان اسلام با مشکلات و فتنه های بزرگی مواجه است؛ و نیروی استکبار و در رأس آن آمریکا روابط بین مسلمانان را هدف قرار داده اند، اما از آن سو از بعد از انقلاب اسلامی تلاش هایی در چهارچوب تقریب و همکاری و انسجام بین مسلمین به روشهای مختلف انجام شده است.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد:دستاوردها و نتایجی که در کنفرانس‌های وحدت اسلامی طی بیست سال اخیر محقق شد، نقش به سزایی در پشت سر گذاشتن بسیاری از تهدیدها و چالش‌ها و مقابله با آنها داشته است.

وی خاطر نشان کرد: هدف اصلی حقیقی و مبارک ما باید تحقق صلح جامع و وحدت میان مسلمانان باشد؛ استقلال فراتر از طایفه گری و وحدت همان چیز مبارکی است که به آن نیاز داریم و دهها سال است دنبالش می‌گردیم.

سید مقاومت لبنان تصریح کرد:باید به دنبال ایده‌ها و افکار نو باشیم وقتی این گونه کنفرانس ها برگزار می‌شود باید افکار بررسی شود و از تجربه‌ها استفاده کرد؛ باید در این کنفرانس‌ها تشکیل کمیته‌ ای بررسی شود که در تهران علما به‌ صورت دوره‌ای حضور یابند و تجارب را به اشتراک بگذاریم و عملگرایی را سرلوحه کار قرار دهیم.

وی عنوان کرد: هرجا وحدت و هماهنگی داشتیم نتیجه خوبی گرفتیم ولی نتیجه تشتت و پراکندگی مشخص است و باید از حوادث گذشته برای آینده امت اسلام درس بگیریم.

نصرالله تاکید کرد: باید تلاش کنیم پشت آمریکا و استکبار را با وحدت و هماهنگی و همکاری به زمین بزنیم و آن‌ها را شکست دهیم؛ وقتی نیتها خالص و برای خدا باشد، موفقیتها رقم خواهد خورد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود