تجمع مردم صنعاء و تأکید بر ادامه مقاومت و ایستادگی

اهالی شهر صنعاء پس از برپایی نماز جمعه امروز تجمع کرده و ضمن حمایت از ارتش و کمیته‌های مردمی بر ادامه مقاومت در برابر ائتلاف سعودی تأکید کردند.

به نوشته خبرگزاری سبأنت، در این تجمع، حاضرین پیروزی‌های اخیر نیروهای مقاومت یمن در استان‌ مأرب و حملات پهپادی و موشکی را تبریک گفته و خواستار ادامه این حملات و پاسخ به تجاوزات ائتلاف متجاوز سعودی شدند.

مشارکت کنندگان همچنین حملات هوایی و توپخانه‌ای ائتلاف سعودی علیه غیر نظامیان و مناطق مسکونی را نشانه نا امیدی و ورشکستگی دشمن متجاوز در صحنه میدانی دانستند. در این تجمع همچنین تأکید شد که حضور میلیونی و بی سابقه مردم یمن در جشن میلاد پیامبر اسلام (ص) در روز دوشنبه گذشته تجسم بیداری و همبستگی و سطح عالی ارتباط با تعالیم نبی اکرم (ص) بود.

نمازگزاران صنعاء در گردهمایی خود با تأکید بر لزوم پیروی از رهبران انقلاب و شورای عالی سیاسی، اعلام کردند که هیچ گزینه دیگری پیش روی مردم یمن جز ایستادگی تا آزادسازی کامل این کشور وجود ندارد. آن‌ها همچنین از مردم یمن خواستند تا وحدت و یکپارچگی و بیداری خود را برای مقابله با تجاوزات دشمن و نقش بر آب کردن طرح‌های استعماری افزایش دهند.

در این تجمع همچنین کمک‌های نقدی و غیر نقدی شهرها و روستاهای مختلف استان صنعاء برای نیروهای یمنی جمع‌آوری و به نمایش گذاشته شد.

این تجمع در حالی صورت گرفت شهر صنعاء صبح امروز شاهد حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف سعودی بود. در این حمله که انبار دارو در منطقه «سعوان» هدف قرار گرفت، یک غیرنظامی شهید و سه تن دیگر زخمی شدند. ساختمان برق و آب شهرستان «الثوره» نیز در این استان هدف چهار حمله هوایی قرار گرفت.

از سوی دیگر جبهه استان مأرب امروز نیز شاهد دستاورد مقاومت یمن بود و نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی توانستند منطقه راهبردی «نجا» را علی‌رغم حملات گسترده هوایی ارتش سعودی آزاد کنند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود