نیروهای مقاومت یمن به منطقه «الفلج» در جنوب مأرب رسیدند

شبکه المسیره یمن امروز (یکشنبه) با انتشار تصویری از حضور نیروهای دولت صنعاء در منطقه «الفلج» که ورودی شهر مأرب محسوب می‌شود و جزو آخرین نقاط تحت اشغال دولت مستعفی در حومه شهر است، خبر داد.

خبرنگار المسیره گفته این تصویر صبح امروز در منطقه الفلج گرفته شده و این منطقه دروازه ورود به شهر مأرب است. درگیری‌های ساعات گذشته به طور عمده در این منطقه و مناطق «وادی ذنه»، بلندی‌های «البلق مرکزی» و «البلق شرقی» جریان داشت و نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی ابتدا تلاش دارند تا بلندی‌های بلق را به دست گرفته و سپس به طور گسترده وارد الفلج شوند.

ورود نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به نزدیکی شهر مأرب در روزهای گذشته از چندین جبهه دیگر نیز صورت گرفته و سه روز پیش یک هیأت از قبایل «جبل مراد» در استان مأرب به صنعاء آمده و ضمن بیعت با مقاومت یمن به دیدار «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله رفتند.

عملیات آزادسازی استان مأرب از یک سال پیش آغاز شده و بیش از دوم استان به دست نیروهای دولت صنعاء افتاده است و ارتش و کمیته‌های مردمی در روزهای گذشته خود را به پنج کیلومتری شهر مأرب رسانده‌اند. در صورت آزادی کامل شهر می‌توان کار دولت مستعفی و ائتلاف سعودی در یمن را پایان یافته دانست.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود