روحانی:
نمی‌توانیم منتظر واکسن داخلی باشیم

 

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز(پنج شنبه) در مراسم بهره برداری از ۴ طرح بزرگ پتروشیمی، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور با بیان اینکه هنوز به قله پیک فراگیری نرسیده‌ایم، گفت: اگر جهش ویروس انگلیسی کرونا نبود ما شاهد این پیک نبودیم، اساس مشکل این است که ویروس انگلیسی از عراق وارد خوزستان و از آنجا وارد استان‌های همجوار شد و بعد به سراسر کشور راه یافت.

وی با بیان اینکه این ویروس است که شدت عمل نشان می‌دهد و انتقال آن خیلی سریع است،افزود: بنابر این هیچ کس دنبال علت‌های غلط نگردد و بداند که عامل اصلی مشکل ما ورود ویروس جهش یافته انگلیسی از مرزهای عراق به کشور است.

رئیس جمهور اظهار داشت: همیشه مراسم‌هایی همچون عروسی، عید، سفرها، ترددها و دورهمی‌ها در شدت یافتن ویروس کرونا تأثیرگذار است به همین جهت هر جا دستورالعمل‌ها را رعایت نکنیم این ویروس شدت می‌یابد.

روحانی با اشاره به اینکه امیدواریم همه دست به دست هم بدهیم و از این ویروس عبور کنیم،اظهار داشت: تا یک هفته آینده می‌توانیم از شرایط سخت کرونایی در بسیاری از استان‌ها عبور کنیم.

وی اعلام کرد: در بررسی‌های شب گذشته در خصوص وضعیت شیوع کرونا در کشور، به غیر از چند استانی که شرایط سختی دارند بقیه استان‌های کشور نسبتاً شرایط قابل قبولی دارند.البته فارس در لیست استانهای سخت بود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه واکسن کلید حل کرونا است،اظهار داشت: شرکت های خصوصی راحت تر می توانند واکسن ها را وارد کنند، ما نمی‌توانیم منتظر واکسن داخلی در تابستان باشیم به همین جهت باید در اردیبهشت و خرداد که بسیار حیاتی است، از واکسن وارداتی استفاده کنیم.

روحانی گفت: هر شرکتی که برای ورود واکسن، کوچک ترین مشکلی دارد به دفتر رئیس جمهور نامه بنویسد؛ من مستقیماً موضوع را دنبال می کنم زیرا در هفته های آینده به راحتی می توانیم میلیون ها دوز واکسن وارد کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری مذاکرات هسته ای در وین، گفت: همین امروز هم ما می‌توانیم غنی سازی ۹۰ درصد را اجرا بکنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: ما به دنبال بمب هسته ای نیستیم، این شما هستید که دنبال بمب هسته ای بوده‌اید و همچنان هستید بنابراین این اتهام روی پیشانی شماست.

 

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود