آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری
ترافیک کاندیداها در ستاد انتخابات

باطن : این خبر در حال تکمیل شدن است، پنجمین و آخرین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم در حالی آغاز شد که برخی از چهره‌های سیاسی با حضور در ستاد انتخابات کشور به صورت رسمی داوطلب این دوره از انتخابات شدند.

ثبت‌نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری صبح امروز (شنبه) در حالی به ایستگاه پایانی خود رسید که هنوز چهره‌های اصلی و سرشناس انتخابات ثبت‌نام نکرده‌اند.

به گفته سخنگوی ستاد انتخابات کشور، در ۴ روز گذشته ۳۰۴ نفر در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام نکردند.

۱۶:۳۵ «سعید جلیلی» در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کرد

«سعید جلیلی» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

 

۱۶:۳۱ «رسول منتجب نیا» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«رسول منتجب نیا» دبیرکل حزب اصلاح‌طلب جمهوریت با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

۱۶:۱۵ «محسن رضایی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«محسن رضایی» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

۱۶:۰۰«عبدالناصر همتی» در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد

«عبدالناصر همتی» جهت ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.

۱۶:۰۱ محمد شریعتمداری در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

محمد شریعتمداری وزیر رفاه کار و تامین اجتماعی با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

۱۵:۵۳ سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام خواهد کرد
خبرگزاری فارس اعلام کرد که بر اساس پیگیری های انجام شده، عضو شورای عالی امنیت ملی در دقایق پایانی مهلت ثبت نام در وزارت کشور حضور خواهد یافت و ثبت نام خواهد کرد

۱۵:۴۰ علی نیکزاد از نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری انصراف داد

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر از داوطلب شدن در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.

۱۵:۰۲محسن رهامی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

حجت الاسلام محسن رهامی فعال سیاسی اصلاح طلب عصر امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

۱۴:۴۵ حضور رییس دولت اصلاحات در انتخابات تکذیب شد

سید شهاب الدین طباطبایی فعال سیاسی اصلاح طلب و سخنگوی حزب ندای ایرانیان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس هرگونه تمایل و نام‌نویسی سیدمحمد خاتمی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را قویاً رد کرد.

۱۴:۲۵ «محمد رضا عارف» از کاندیداتوری در انتخابات انصراف داد

«محمدرضا عارف» معاون اول رئیس دولت اصلاحات و رئیس فراکسیون مجلس دهم که در مظان کاندیداتوری قرار داشت، با انتشار بیانیه‌ای از کاندیداتوری انصراف داد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: حضورم در شرایط فعلی در عرصه انتخابات قطعاً بر پیچیدگی انتخابات می‌افزاید و رقابت‌های درونی جریان اصلاح طلبی را به سمت واگرایی سوق خواهد دادبه همین دلیل ضمن قدردانی از اقشار مختلف مردم ایران، عدم ورود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری را اعلام می‌کنم.

۱۴:۰۷  ناظمی اردکانی به نفع آیت‌الله رئیسی انصراف داد

وزیر تعاون دولت نهم طی بیانیه‌ای از ثبت نام در سیزدهمین دوره ریاست جمهوری انصراف داد و اعلام کرد: از آیت‌الله رئیسی حمایت می‌کنم.

در بخشی از این بیانیه آمده است: در سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها و برنامه‌های انتخاباتی، در پاسخ به سوالات متعدد مردم در رابطه با اینکه در صورت آمدن جناب آقای رئیسی چه تصمیمی خواهم گرفت، به صراحت اعلام می‌داشتم که قصد رقابت با او را ندارم و از حضور وی حمایت خواهم کرد. لذا اکنون، با توجه به حضور این شخصیت شایسته، انقلابی، کارامد و پاک سرشت معتقد هستم که پرچم مبارزه با فساد، تحقق عدالت، بهبود وضعیت اقتصاد ملی، اصلاح امور و تأسیس دولت مردمی و تحول گرا ممکن و مقدور است. همچنین وی را برای اداره کشور اصلح می دانم، بنابراین لزومی نمی بی نم فرآیند انتخاباتی را ادامه دهم، به این جهت در حمایت از حضور ایشان ثبت نام نخواهم کرد و برنامه‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته را با طیب خاطر در اختیار او خواهم گذاشت تا به یاری خداوند، با پیروزی ایشان، مردم طعم دولتی کارآمد، انقلابی وخدمتگزار را بچشند. از همه همفکران و ستادهای اجرایی تقاضا دارم تا تلاش‌های بی وقفه خود را در راستای اهداف ستاد انتخاباتی حضرت آیت الله رئیسی قرار دهند.

 

۱۳:۳۸ جهانگیری هم آمد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برای ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری در ساختمان وزارت کشور حضور یافت.

۱۳:۲۲ محمد خوش‌چهره برای انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرد

محمد خوش‌چهره نماینده تهران در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی و استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری نام‌نویسی کرد.

۱۳:۲۰ انصراف صالحی از داوطلبی ریاست‌جمهوری: حضور در این عرصه برای بنده، مقبول و ممدوح نیست

علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی که صحبت‌هایی مبنی بر نامزد شدنش برای انتخابات ریاست‌جمهوری بود، در بیانیه‌ای گفته که ثبت‌نام نخواهد کرد.

او در این بیانیه گفته «اکنون با توجه به ثبت نام تعداد قابل توجهی از شخصیت‌های عالم، وارسته و برخوردار از تجارب ارزنده در خدمت رسانی شایسته به ایران عزیز و نظام اسلامی به این نتیجه رسیدم که حضور در این عرصه برای بنده، مقبول و ممدوح نیست».

۱۳:۰۰«مسعود زریبافان» رئیس اسبق بنیاد شهید با حضور در ستاد انتخابات کشور داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد.


۱۲:۲۰ موتلفه نامزد حزبی معرفی نمی‌کند / از آیت الله رئیسی حمایت می‌کنیم

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: امروز در جلسه فوق العاده شورای مرکزی، حزب موتلفه اسلامی ضمن حمایت قاطع از آیت الله رئیسی، از ثبت نام نامزدهای حزبی خود به نفع ایشان منصرف شد.

حزب موتلفه اسلامی پیش از این با صدور اطلاعیه‌ای، «اسدالله بادامچیان»، «سید مصطفی میرسلیم»، «محمد حسین نیکنام»، «حسین انواری» و «حمیدرضا ترقی» را به عنوان گزینه‌های خود برای حضور در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری معرفی کرده بود.

۱۱:۰۵ “صادق خرازی» از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

سید صادق خرازی دبیر کل حزب ندای ایرانیان که پیش از این برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده بود، طی بیانیه‌ای از حضور در عرصه انتخابات ۱۴۰۰ انصراف داد.

۱۱:۵۱  سعید محمد در واکنش به اظهارات لاریجانی: پایان اشرافیت خانوادگی فرا رسیده است

سعید محمد داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در واکنش به اظهارات امروز «علی لاریجانی» در حساب کاربری خود در توئیتر، نوشت: به کسانی که هویت خودشان را مدیون پادگان و دادگاه هستند به صراحت می‌گویم به حول و قوه الهی، امروز آغازی بر پایان اشرافیت خانوادگی است.

لاریجانی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری با اشاره به اینکه اقتصاد، پادگان و دادگاه نیست که با تشر و دستور اداره شود گفته بود: «تجارت، نظامات پایدار می‌خواهد و حوزه اقتصاد نه پادگان است و نه دادگاه که با تشر و دستور اداره شود. سیاست روشن، ثبات در قواعد می‌خواهد و فعل و انفعالات طبیعی خود را می‌طلبد و با اقدامات نمایشی، مسائل کشاورزان، صنعتگران، بازنشستگان، کارگران و بیکاران حل نمی‌شود.»

قرار است امروز (شنبه) تکلیف اصلی‌ترین چهره‌های انتخابات و آرایش جریانات سیاسی کشور برای رقابت در ۲۸ خرداد ماه، مشخص شود.

۱۱:۴۱  آیت‌الله رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

۱۱:۳۰ سیدعباس نبوی در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کرد

حجت الاسلام سیدعباس نبوی استاد حوزه و دانشگاه و رئیس مؤسسه تمدن و توسعه ایران هم در انتخابات ثبت نام کرد.

۱۱:۰۳ «عزت الله ضرغامی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«سید عزت الله ضرغامی» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

۱۰:۳۴ «علیرضا زاکانی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت نام کرد 

علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

علیرضا زاکانی در نشست خبری گفت: مسببین وضع اسفبار فعلی به عرصه انتخابات آمده اند و سودای دولت سوم روحانی را در سر می‌پرورانند در حالی که تحول اقتصادی با تصمیمات ۲۰ دقیقه‌ای میسر نخواهد شد. دنیاطلبی برخی از مسئولان و قدرت طلبی برخی از سیاسیون و انفعال و خدشه به استقلال سیاسی کشور در مقابل بیگانگان امید را در دل مردم به ویژه جوانان آینده ساز کشور کمرنگ کرده است. مردم به جای کنترل از راه دور و پشت میز، حضور در میدان و حل مشکلات اقتصاد را می‌خواهند. بنای آمدن نداشتم اما با آرایش جدید و حضور نمادهای فساد، اشرافیت سیاسی و ناکارآمدی و نیاز جبهه انقلاب پذیرفتن به میدان بیایم.

 

۱۰:۰۰  بیانیه آیت الله رئیسی؛ حضور در عرصه انتخابات را مجاهدتی برای مبارزه با فساد می‌دانم

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تجربه طولانی اینجانب در سطوح مختلف مدیریتی، به روشنی بر من ثابت کرده است که اگر فساد و مبارزه با آن در کانون‌های اصلی خود مهار نشود و به علاج یک قوه قاهره بیرونی گره بخورد، جریان آن در شکل‌های مختلف ادامه می‌یابد و بلکه روز به روز گسترده‌تر می‌شود. بر این مبنا، حضور خود در عرصه انتخابات را مجاهدتی بنیادین برای مبارزه کانونی با فساد می‌دانم که ان‌شاءالله با هزینه‌های بسیار کمتر، ریشه‌ها و بسترهای فسادزا را بخشکاند.

روشن است که مردم به وضع موجود اداری و اقتصادی کشور که نه با ارزش‌های انقلاب و نه با انتظارات جمهور و نه با امکانات و توانایی‌های موجود سازگار نیست، معترض، و گله‌مندند. دولت آینده، برای علاج این درد مشترک، باید عمیقاً معتقد به تحول و تغییر اساسی ریل اداره امور اجرایی کشور به نفع مردم باشد تا در آینده‌ای نزدیک، تلخ‌کامی‌های ناشی از بی‌عدالتی، خمودگی و حاشیه‌سازی را به طعم شیرین و خواستنیِ احساس اجرای عدالت مبدل گرداند.

 

۰۹:۲۳ «عباس آخوندی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«سید عباس آخوندی» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

آخوندی پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: من می‌آیم تا گلوگاه‌های تجاری ایران را باز کنم. هرکس به جنگ با فساد و با باندهای فساد برود هزاران تیرو تهمت به او فرود می‌آید.

وی با بیان اینکه یک سیاست‌مدار ملی باید با این مخاطرات بجنگد گفت: من می‌آیم تا با اتکای به نیروی ملت در مقابل شبکه‌های فساد بایستم.

آخرین روز ثبت نام ریاست جمهوری/ ترافیک در ستاد انتخابات

۰۹:۰۳  «مسعود پزشکیان» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«مسعود پزشکیان» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی در پاسخ به  این سوال مبنی بر اینکه چندی پیش شما گفته بودید اگر لازم باشد فقط به نفع جهانگیری کناره گیری می‌کنم، سوالم این است که آیا شما به عنوان نامزد پوششی آقای جهانگیری در انتخابات ثبت نام کردید؟ گفت: این زرنگی‌های خبرنگار هاست. برای وحدت این را گفتم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: اینکه من نامزد پوششی هستم و به نفع جهانگیری کنار می‌روم تصور نادرستی است.

آخرین روز ثبت نام ریاست جمهوری/ ترافیک در ستاد انتخابات

۰۸:۵۷  «شمس الدین حسینی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«سید شمس الدین حسینی» نماینده مجلس شورای اسلامی و وزیر اسبق اقتصاد و امور دارایی صبح امروز (شنبه) با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

سید شمس الدین حسینی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: مقامات سیاسی کشور و سیاسیون که اغلب فاقد دانش در عرصه اقتصاد بودند، با نگاه‌های سیاسی کار اجرایی کردند و امروز ثمره آن را می‌بینید.

حسینی گفت: من آماده ام که مشکلات کشور را اصلاح کنم.

وی با بیان اینکه ما هر سال کشور را با بدهی بیشتر اداره می‌کنیم گفت: امروز کشور را با قرض از سیستم بانکی و مردم اداره می‌کنیم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای رفع تورم کلید نشان نمی‌دهیم اما قفلی هم به تأمین مالی کشور نمی‌زنم.

۰۸:۴۶  «ابوالحسن فیروزآبادی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«ابوالحسن فیروزآبادی» دبیر شورای عالی فضای مجازی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

۰۸:۰۸  «علی لاریجانی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«علی لاریجانی» صبح امروز (شنبه) با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

لاریجانی پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران، گفت: سوال مهم این است که مسئله اصلی در کشور چیست؟ پیش از آنکه به پاسخ این سوال بپردازم، باید عرض کنم به دلیل پیچیدگی موضوع و چند بعدی بودن آن ساده لوحی است که فکر شود، با چند اقدام نمایشی و پوپولیستی مسئله قابل حل است و یا کلید جادویی برای آن وجود دارد و یا اینکه با سوپرمن بازی و دار و درفش می‌توان به راه حلی رسید.

آخرین روز ثبت نام ریاست جمهوری/ ترافیک در ستاد انتخابات

داوطلب انتخابات ریاست جمهور تصریح کرد: علت این است که عده‌ای اداره کشور را از مسیر حکمت و عقل خارج کرده‌اند و با سوار شدن بر موج احساسات و با پناه بردن به مسیرهای انحرافی و یا فراموشی از آرمان‌های امام هزینه‌های گزافی را برای زندگی مردم ایجاد کرده‌اند و با صدای بلند، همبستگی ملت را مخدوش کرده‌اند و به تعبیر شهید مطهری فرصت طلبان آنقدر تند و افراطی شعار می‌دهند تا انقلابیون را کنار بزنند.

۰۸:۰۳ «محسن هاشمی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«محسن هاشمی» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی اظهار کرد: جامعه ایران در وضع دشواری قرار دارد و شرایط سخت اقتصادی، معیشت و تبعیض زندگی بخش مهمی از مردم را مختل کرده است در حالی که ایران برخوردار از منابع خدادادی است و سرمایه‌های انسانی زیادی دارد.

هاشمی گفت: ملت ایران در سه سال اخیر جنگ اقتصادی سختی را تجربه کرد و خوشبختانه با تمام فشارها و رنج‌هایی که متحمل شدند، امیدهایی برای پایان این جنگ اقتصادی ایجاد شده است.

آخرین روز ثبت نام ریاست جمهوری/ ترافیک در ستاد انتخابات

وی افزود: می‌توانیم در این مقطع با اراده ملی و همتی عمومی آسیب‌های وارده به رفاه و معیشت مردم و اعتماد عمومی جبران کنیم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: برنامه‌ای که آماده کردم در معرض داوری قرار خواهم داد. این برنامه با عنوان «دولت رفاه و عدالت» عرضه شده و هدف آن رفتن به سمت رفاه و مبارزه با تبعیض و فساد است.

هاشمی تاکید کرد: از ۱۴ نامزد پیشنهادی اصلاح‌طلب خواسته شد که در انتخابات ثبت‌نام کنند و احتمالاً بعد از تأیید صلاحیت، نسبت به انتخاب کاندیدای اصلح اقدام خواهد شد.

وی گفت: من با جهانگیری رایزنی کردم که آیا ثبت‌نام بکنم که وی گفت مناسب است که ثبت‌نام کنید.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود