این 3 استان مراقب ویروس هندی و افریقایی باشند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: 3 استان بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان مراقب ویروس هندی و افریقایی باشند.

دکتر علیرضا رئیسی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: در جلسه امروز مباحث مهمی داشتیم و مروری بر وضعیت روند بیماری در کشور داشتیم‌. خوشبختانه همانطور که نمودارها نشان می‌دهد اکثر استان‌ها روند نزولی را طی می‌کنند و این خبر خوبی است اما در ۳ استان باید دقت بیشتری کنیم؛ بویژه استان‌های جنوبی و استان‌های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان مراقبت بیشتر میخواهند.

وی افزود: بویژه اینکه نگران گسترش سوش ویروس هندی و آفریقایی در آنجا (استانهای بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان) هستیم و اگر پروتکل‌ها درست رعایت نشود ممکن است مانند خوزستان که ابتدا سوش انگلیسی در آنجا شایع شد و سپس به همه جا رسید این روند در این ۳ استان‌ هم تکرار شود. در حال حاضر روند در آن ۳ استان تقریبا در حال کنترل است و مابقی استان‌ها روند نزولی خوبی طی می‌کنند که امیدوارم ادامه دار باشد.

وی افزود: معمولا بعد از ماه رمضان برخی جشن‌ها و عروسی ها بیشتر می‌شود و نیاز به دقت بیشتر است. از طرفی گرم شدن هوا و روشن کردن کولرها بویژه در مناطق گرمسیر بدون بازکردن درب و پنجره و عدم گردش هوا عامل خطر انتشار ویروس است. معمولا در اواخر بهار و تابستان سفرها صورت می‌گیرد که از مردم می‌خواهیم سفر نکنند. تجمعات و دورهمی‌ها هم در انتقال بیماری موثر است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود