با صدور نامه‌ای صورت گرفت؛
قدردانی «جهاد اسلامی فلسطین» از رهبر معظم انقلاب

به گزارش باطن، «زیاد النخاله» دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پی پیروزی که مقاومت فلسطین در برابر اشغالگر صهیونیست بدست آورد، نامه‌ای تشکر آمیز به رهبر معظم انقلاب ارسال کرد.

وی در این نامه نوشت: «حمایت و پشتیبانی مداوم و مستمر شما در تمامی سطوح، بزرگترین و برجسته‌ترین نقش را در آنچه مردم فلسطین در نبرد «سیف القدس» بدست آوردند، ایفا کرد».

در این نامه آمده است: «ملت و مقاومت مبارکمان، باعث ناخرسندی دشمنان و خوشحالی مؤمنان در هر مکانی گردید و دولت دشمن را سست‌تر از خانه عنکبوت کرد».

النخاله در این نامه نوشت: «از طریق حضرتعالی، از برادران در نیروی قدس که در طول سال‌های متمادی همراه ما بوده و هر آنچه را که از تجربه داشتند در اختیار ما قرار دادند،‌ قدردانی می‌کنم».

دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین اضافه کرد: «اینجا بر خود وظیفه می‌دانم که از شهید عزیز و حبیب، فرمانده قاسم سلیمانی که با شهادتش به مقام عالی رتبه رسید و کسی که در این لحظات تاریخی حضورش را از دست دادیم، یاد کنم».

وی گفت: «یاران شهید سلیمانی و برادرانش،‌حاج قاآنی و دستیارانش لحظه به لحظه در مدیریت این نبرد با ما حضور داشته و حضور آنها مبارک و با مزایای زیادی همراه بود».

النخاله اضافه کرد: «با عزت و افتخار زیاد،‌از طرف خودم و برادرانم در فرماندهی جنبش جهاد اسلامی و اعضای آن و همچنین فرماندهی گردان‌های القدس و رزمندگانش،‌ به شما تبریک می‌گویم».

وی در پایان نامه خود به رهبر معظم انقلاب نوشت: «از خداوند متعال خواستارم که شما را حفظ کرده و نعمت‌های والای شما را تداوم بخشد و جمهوری اسلامی و سربازان شجاع آن را نیز حفظ کند».

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز روز گذشته در اولین سخنرانی خود پس از اعلام آتش‌بس در غزه گفت: «از جمهوری اسلامی ایران که از هیچ کمک مالی و تسلیحاتی به مقاومت دریغ نکرد، ممنونیم. همچنین قدردان تمامی کشورهای عربی و اسلامی هستیم که موضع شرافتمندانه‌ای در این جنگ در پیش گرفتند.»

درگیری رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری‌ که تا بامداد روز جمعه در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

شامگاه روز پنجشنبه،‌ پس از گزارش برخی منابع خبری درباره احتمال آتش‌بس، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی رسما با توقف درگیری‌ها و آتش‌بس با میانجیگری مصر موافقت کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین نیز ساعتی بعد در بیانیه‌هایی جداگانه تأکید کردند که تا زمان پایبندی تل‌آویو به آتش‌بس به آن متعهد خواهند بود.

با اعلام آتش‌بس در حالی که تمامی رسانه‌های صهیونیستی به شکست تل‌آویو در این ماجراجویی جدید علیه مقاومت فلسطین و هزینه‌های هنگفت رژیم صهیونیستی در این مدت اذعان کردند، مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری از جمله شهر قدس به خیابان‌ها آمدند و پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود