سید حسن نصرالله:
رهبران مقاومت فلسطین در نبرد اخیر درخشان ظاهر شدند

به گزارش باطن، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت سالروز آزادسازی جنوب لبنان آغاز شد.

این سخنرانی به مناسبت بیست و یکمین سالروز آزادسازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ ایراد می‌شود.

مقاومت فلسطین در نبرد اخیر درخشان ظاهر شد

سید حسن نصرالله در ابتدای این سخنرانی گفت که از ابتدا و به صورت دقیق تحولات اخیر فلسطین و نوار غزه را پیگیری می‌کرده است.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین پیروزی تاریخی مقاومت فلسطین در غزه را به تمام فلسطینی‌ها و رهبران مقاومت تبریک گفت و برای مجروحان این جنگ شفای عاجل مسئلت نمود.

سید حسن نصرالله افزود: رهبران جنبش‌های مقاومت فلسطین و رهبران شاخه‌های نظامی این جنبش‌ها در نبرد اخیر درخشان ظاهر شدند.

وی تاکید کرد: از این به بعد در ماه می‌سالروز دو پیروزی بزرگ یکی سالروز آزادسازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ و دیگری پیروزی ماه می ۲۰۲۱ توسط مقاومت فلسطین در غزه را جشن خواهیم گرفت.

نتایج آزادسازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ راهبردی بود

دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص سالروز آزادسازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ میلادی گفت: پیروزی سال ۲۰۰۰ توسط ملت لبنان و مقاومت رقم خورد و نتیجه فداکاری جنبش‌ها و احزاب ملی لبنان بود.

وی همچنین افزود که از مهمترین عوامل این پیروزی موضع رسمی مستحکم مقامات لبنانی در آن زمان از جمله امیل لحود رئیس جمهور لبنان بود.

سید حسن نصرالله ادامه داد: آزادسازی جنوب لبنان در ماه می‌پایه گذار پیروزی‌های بعد شد و مقاومت در آن زمان این پیروزی را به کل فلسطین تقدیم کرد چرا که هدف آنجاست. نتایج پیروزی سال ۲۰۰۰ راهبردی بود برای همین فرماندهان دشمن نسبت به خطرات راهبردی شکست خود هشدار دادند. پیروزی سال ۲۰۰۰ دوست و دشمن و موضوع فلسطین را مقابل یک روند راهبردی مختلف قرار داد.

اقدام تاریخی مقاومت فلسطین در حمایت از قدس

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: مقاومت فلسطین در مقابل اقدامات اشغالگران در محله الشیخ جراح موضع قاطعانه و تاریخی اتخاذ کرد. حماقت نتانیاهو و فرماندهان دشمن و دست کم گرفتن فلسطینی‌ها و امت و اشتباه محاسباتی دلیل نبرد اخیر در غزه بود. در سایه تمام آنچه در فلسطین روی می‌داد برخی کشور‌های عربی وارد عادی سازی روابط شده و برای خوب نشان دادن چهره رژیم اسرائیل تلاش می‌کردند. پیش بینی اسرائیل این بود که واکنش به طرح یهودی سازی قدس تنها محدود به بیانیه‌ها خواهد بود.

سید حسن نصرالله افزود: مهمترین اشتباه محاسباتی دشمن این بود که فکر نمی‌کرد غزه یک تصمیم تاریخی و بزرگ خواهد گرفت. غزه با انجام تهدید خود در واکنش به اقدامات اشغالگران در قدس دوست و دشمن را غافلگیر کرد. آنچه غزه انجام داد در تاریخ نزاع با دشمن یک اقدام تاریخی بود که باید بسیار مورد ارج قرار گیرد. نکته تاریخی در نبرد شمشیر قدس این بود که غزه نه برای حمایت از خود بلکه برای حمایت از قدس و اهالی آن وارد عمل شد.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: اهالی غزه و مقاومت برای دفاع و فداکاری در راه قدس و مسجدالاقصی آمادگی داشتند. نبرد شمشیر قدس امری را نمایان ساخت که صهیونیست‌ها باید آن را درک کنند و آن این است که در محاسبات خود تجدیدنظر کنند. آن‌ها باید بدانند که تعدی به قدس و مسجدالاقصی با تمام تجاوزات دیگر آن‌ها تفاوت دارد. اسرائیلی‌ها باید بفهمند که تعدی به مقدسات تنها به مقاومت در غزه محدود نخواهد شد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود