تغییر زمان مناظره‌های انتخاباتی به دلیل همزمانی با فوتبال

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: مصوبه جلسه کمیسیون تبلیغات ریاست جمهوری بر این شد که مناظره‌ها در ساعات پرمخاطب تلویزیون انجام شود و یک شب پیش از مسابقه فوتبال و یا یک شب بعد از فوتبال مناظره برگزار شود.

سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به این موضوع که چهارمین جلسه ستاد انتخابات کشور به ریاست وزیر محترم کشور در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری همواره دغدغه تضمین برخورداری یکسان نامزد‌های ریاست جمهوری برای امر تبلیغات از امکانات دولتی به خصوص سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را دارد.

وی با تشریح این موضوع که کمیسیون تبلیغات ریاست جمهوری به دنبال تضمین برخورداری یکسان نامزد‌های ریاست جمهوری در امر تبلیغات از امکانات دولتی به خصوص سازمان صدا و سیما است؛ گفت: تلاش بر این است که با زمینه‌سازی برای افزایش تبلیغات انتخاباتی به صورت برابر برای هر کدام از نامزدها، انتخاباتی مشارکتی و پرشور در کشور داشته باشیم.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان این امر که خوشبختانه این تلاش به دستورالعمل کامل و جامعی با نظرات همه از جمله دستگاه قضایی، شورای نظارت بر صدا و سیما و وزارت کشور منجر شده است؛ گفت: این دستورالعمل به صدا و سیما و نمایندگان نامزد‌های ریاست جمهوری جهت تنظیم برنامه‌شان ابلاغ شده است.

موسوی با تشریح برنامه‌های تبلیغاتی در نظر گرفته شده است، گفت: در برنامه تبلیغاتی سه مناظره زنده و پخش دو مستند نیم‌ساعته برای هر یک از نامزد‌ها در شبکه سراسری پیش بینی شده است.

وی همچنین گفت: از طریق رادیو هم مناظره نمایندگان نامزد‌ها در نظر گرفته شده است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه برنامه مناظره نامزد‌های ریاست جمهوری به لحاظ زمانی مصادف با مسابقات فوتبال تیم ملی در کشور بحرین شده است؛ گفت: در جلسه امروز با تدبیر وزیر کشور برنامه مناظره نامزد‌های ریاست جمهوری تغییر یافت.

موسوی در این خصوص گفت: مصوبه جلسه بر این شد که مناظره‌ها در ساعات پرمخاطب تلویزیون انجام شود و یک شب پیش از مسابقه فوتبال و یا یک شب بعد از فوتبال مناظره برگزار شود.

وی با اشاره به این که در روز‌های ۱۷، ۲۱ و ۲۵ خرداد ماه که در برنامه تلویزیون به عنوان روز‌های مناظره پیش بینی شده است؛ در همان روز‌ها پخش مسابقات فوتبال را هم داریم؛ گفت: بر این اساس کمیسیون تصمیم گرفت زمان برگزاری مناظره‌ها به روز‌های ۱۶، ۲۰ و ۲۴ و یا ۱۸، ۲۲ و ۲۶ خرداد منتقل شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش از دیگر مصوبات جلسه امروز کمیسیون تبلیغات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: مقرر شد صدا و سیما از تمام ظرفیت‌های شبکه‌ها و کانال‌ها در دو سطح ملی و استانی با رویکرد مشارکت افزایی استفاده کند.

موسوی در پایان خاطر نشان کرد: تلاش کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری بر این است که با زمینه‌سازی تحقق مشارکت حداکثری که از منویات مقام معظم رهبری است در ۲۸ خرداد ماه سال جاری انتخاباتی پرشور و مشارکتی در کشور داشته باشیم.

براساس مواد ۶۲ و ۶۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری، به منظور تضمین برخورداری یکسان نامزد‌های ریاست جمهوری از امکانات دولتی کمیسیونی به نام کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات با عضویت دادستان کل کشور، وزیر کشور، دبیر هیات اجرایی مرکزی انتخابات، رئیس یا یکی از اعضای شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما، رئیس سازمان صدا و سیما و یا نمایندگان تام الاختیار هر یک از این اعضا، تشکیل می‌شود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود