انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲| آغاز جنگ بزرگ ایران با برتری مقابل هنگ‌کنگ

تیم ملی فوتبال در نخستین دیدار خود در دور برگشت مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین، مقابل هنگ‌کنگ به برتری رسید.
به گزارش باطن به نقل از خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار دور برگشت مرحله انتخابی جام جهانی 2022 و جام ملت‌های آسیا 2023 چین در ورزشگاه شیخ محمد آل‌خلیفه منامه به مصاف هنگ‌کنگ رفت و با نتیجه 3 بر یک به برتری رسید. علی قلی‌زاده (23)، وحید امیری (61) و کریم انصاری‌فرد (84) گل‌های ایران را به ثمر رساندند. چنگ سیو کی‌وان (85) نیز برای هنگ‌کنگ گلزنی کرد.

ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، سعید عزت‌اللهی (58 ـ میلاد محمدی)، علیرضا جهانبخش (58 ـ سامان قدوس)، احمد نوراللهی، مهدی طارمی (69 ـ مهدی ترابی)، وحید امیری، محمدحسین کنعانی‌زادگان، علی قلی‌زاده (80 ـ کریم انصاری‌فرد) و سردار آزمون (69 ـ کاوه رضایی).

ترکیب تیم ملی هنگ‌کنگ: یاپ هونگ فای، تسوی وانگ کیت (46 ـ چونگ وای چئونگ)، فونگ هینگ وا، هلیو خوزه گونکالوس،‌ هوانگ یانگ، سون مینگ هیم (80 ـ چنگ سیو کی‌وان)، اور متیو الیوت، دیه‌گو الی موریرا (80 ـ لوک فانگ نگان)، لیونگ کوون چونگ (70 ـ وای وونگ)، چان شینیچی و تونگ کین مان.

داور: ادهم مخادمه محمد توما

نیمه اول
دقیقه 2: ارسال علی قلی‌زاده به محوطه جریمه هنگ‌کنگ موقعیت خوبی برای ایران بود که با سراسیمگی مدافعان این تیم توپ از محوطه جریمه دور شد.

دقیقه 3: ضربه‌ای که به‌سمت دروازه هنگ‌کنگ شلیک شد، توسط دروازه‌بان این تیم مهار شد که در برگشت سردار آزمون می‌توانست دروازه این تیم را باز کند، اما داور مسابقه آفساید اعلام کرد.

دقیقه 5: علیرضا جهانبخش از سمت راست پاس در عرضی را به محوطه جریمه هنگ‌کنگ ارسال کرد که توپ به دست مدافع این تیم برخورد کرد، اما داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 6: مهدی طارمی در محوطه جریمه هنگ‌کنگ صاحب توپ شد که توسط مدافعان هنگ‌کنگی سرنگون شد، اما داور اعلام پنالتی نکرد و تصمیم به ادامه بازی گرفت.

دقیقه 17: ارسال به محوطه جریمه هنگ‌کنگ به سردار آزمون رسید که پاس او به مهدی طارمی نرسید و بازیکنان هنگ‌کنگ تن به کرنر دادند.

دقیقه 18: علیرضا جهانبخش از سمت چپ پاسی عرضی را برای سعید عزت‌اللهی فرستاد که ضربه او راهی به دروازه نداشت.

دقیقه 23: علی قلی‌زاده از سمت راست وارد محوطه جریمه هنگ‌کنگ شد و از زاویه‌ای کاملاً بسته و از روی خط عرضی زمین، دروازه این تیم را باز کرد.

دقیقه 36: موقعیتی خوب پشت محوطه جریمه از روی ضربه ایستگاهی نصیب ایران شد که پاس در عرض قلی‌زاده به نوراللهی و ضربه او نتیجه‌بخش نبود.

دقیقه 44: ارسال قلی‌زاده از سمت راست به‌روی دروازه با ضربه سر سردار آزمون همراه شد و توپ از بالای دروازه راهی اوت شد.

نیمه دوم
دقیقه 46: سردار آزمون از پشت محوطه جریمه هنگ‌کنگ اقدام به شوتزنی کرد که ضربه او با فاصله کمی از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 61: توپی که صادق محرمی روی دروازه هنگ‌کنگ ارسال کرده بود توسط مدافعان به‌صورت ناقص دفع شد تا به وحید امیری برسد. امیری موقعیت را برای شوتزنی مناسب دید و توپ او پس از برخورد با مدافع هنگ‌کنگ وارد دروازه این تیم شد.

دقیقه 68: علی قلی‌زاده از پشت محوطه جریمه شوتی را به‌سمت دروازه هنگ‌کنگ شلیک کرد که این توپ برگشت داده شد. روی توپ برگشتی، سردار آزمون قصد باز کردن دروازه این تیم را داشت که دروازه‌بان هنگ‌کنگ تن به کرنر داد.

دقیقه 84: مهدی ترابی از سمت چپ نفوذی به محوطه جریمه هنگ‌کنگ داشت و با پاس در عرض، زمینه‌ساز گل سوم تیم ملی توسط کریم انصاری‌فرد شد.

دقیقه 85: هنگ‌کنگی‌ها از سمت چپ ارسالی روی دروازه ایران داشتند و با یک ضربه سر دروازه ایران را باز کردند.

دقیقه 86: احمد نوراللهی از پشت محوطه جریمه شوتی ناگهانی را به‌سمت دروازه هنگ‌کنگ زد، اما این توپ راهی به دروازه نداشت و برگشت داده شد. روی توپ برگشتی هم بازیکنان ایران نتوانستند از موقعیت بهره‌ای ببرند.

دقیقه 90: داور مسابقه مهدی ترابی را با کارت زرد جریمه کرد.

به گزارش تسنیم، تیم ملی فوتبال کشورمان با این پیروزی 9امتیازی شد و پیش از برگزاری دیدار با بحرین 9امتیازی مقابل کامبوج و با تعداد بازی برابر، در رتبه دوم جدول قرار گرفت.

برنامه ادامه دیدارهای گروه C به‌شرح زیر است:

پنجشنبه، 13 خرداد
بحرین ـ کامبوج، ساعت 21، ورزشگاه ملی بحرین

دوشنبه، 17 خرداد
عراق ـ کامبوج، ساعت 19، ورزشگاه شیخ محمد آل‌خلیفه
ایران ـ بحرین، ساعت 21، ورزشگاه ملی بحرین

جمعه، 21 خرداد
کامبوج ـ ایران، ساعت 19، ورزشگاه شیخ محمد آل‌خلیفه
هنگ‌کنگ ـ عراق، ساعت 21، ورزشگاه ملی بحرین

سه‌شنبه، 25 خرداد
ایران ـ عراق، ساعت 21، ورزشگاه شیخ محمد آل‌خلیفه
بحرین ـ هنگ‌کنگ، ساعت 21، ورزشگاه ملی بحرین

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود