طرح ساماندهی فضای مجازی در نوبت بررسی صحن علنی مجلس قرار دارد

نماینده تهران در مجلس گفت: طرح نمایندگان برای ساماندهی فضای مجازی پس از بررسی در کمیسیون فرهنگی در نوبت بررسی در صحن علنی پارلمان قرار دارد.
به گزارش باطن به نقل از رضا تقی پور نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین وضعیت طرح نمایندگان برای ساماندهی فضای مجازی، گفت: این طرح پس از بررسی در کمیسیون فرهنگی در نوبت بررسی صحن علنی پارلمان برای اظهار نظر نمایندگان است.

وی با بیان اینکه 170 نفر از نمایندگان این طرح را امضاء کرده‌اند، ادامه داد: این طرح به زودی در دستور کار پارلمان قرار می گیرد و پس از تبدیل به قانون شدن امیدواریم این حوزه سامان خوبی پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید براینکه در بحث فضای مجازی به شدت خلاء قانونی داریم، اضافه کرد:به طور مثال اتحادیه اروپا قانونی را در سال 2016 برای صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی تصویب کرده که در برابر غول‌های آمریکایی‌ها از اطلاعات شهروندان خود صیانت کنند که باید ما هم با قانونگذاری به این سمت یعنی صیانت از حقوق کاربران خود برویم.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه از اطلاعاتی که در فضای مجازی جمع آوری می‌شود در خوشبینانه ترین حالت استفاده تجاری می‌شود بدون اینکه هیچ منفعتی به صاحب آن اطلاعات رسیده باشد، اظهار داشت:متاسفانه به دلیل خلاء قانونی پلتفرم‌های خارجی از اطلاعات کاربران ایرانی استفاده می‌کنند در حالی که هیچ منفعتی برای آنها ندارد.

تقی‌پور با اعلام اینکه طرح نمایندگان برای ساماندهی فضای مجازی به دنبال فیلترینگ نیست، ادامه داد:متاسفانه این موضوع تبدیل به دکان کاسبی برای برخی افراد شده است و وقتی بحث از ساماندهی می‌شود بحث از فیلترینگ می‌کنند که این موضوع نادرست است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود